wzmacniacz instrumentalnySchertler to szwajcarski producent najwyższej jakości systemów przetworników dla niemal wszystkich instrumentów akustycznych świata oraz zupełnie wyjątkowych wzmacniaczy przeznaczonych do ich nagłaśniania. Obecna na rynku od 7 lat linia Classic cieszy się ogromnym uznaniem i popularnością w USA i Europie.

Piece Schertlera słyną z doskonałej reprodukcji najdrobniejszych choćby niuansów brzmienia instrumentu za cenę niewygórowaną jak na tę klasę wzmacniaczy. Najmniejszy z nich można kupić za niewiele ponad 1,5 tysiąca złotych! Jest to Giulia, poręczna, mała skrzynka wypełniona wyszukaną elektroniką i wyposażona w znakomitej jakości głośnik. Z kolei wzmacniacz dwukanałowy noszący imię David ma moc 100 W, jest wyposażony w 6-calowy głośnik (oraz 1-calowy tweeter), pogłos sprężynowy i dwa niezależne kanały z korektorem parametrycznym.

Jak wybrać wzmacniacz do gitary akustycznej?

Dowiedz się na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru wzmacniacza do gitary akustycznej.

Dowiedz się więcej…

Unico to większy (i silniejszy) brat Davida – ma moc 200 W, 8-calowy głośnik (i tweeter), 3 kanały i pogłos. Oba modele współpracują ze wszystkimi mikrofonami i przetwornikami przeznaczonymi do nagłaśniania instrumentów akustycznych. Schertler w ramach serii Classic oferuje ponadto dwie aktywne kolumny nagłośnieniowe, rozszerzające możliwości wzmacniaczy David i Unico. Są to 180-watowy model Side z 8-calowym głośnikiem oraz 200-watowy model Bass z 10-calowym głośnikiem niskotonowym.

Wzmacniacze do gitar elektroakustycznych

Mało ktro wie, że tak naprawdę pierwsze wzmacniacze do gitar elektroakustycznych, które przypominały te używane dziś, powstały dopiero w latach 80. A co było wcześniej?

Dowiedz się więcej…

 

Share