wzmacniacz instrumentalnySchertler to szwajcarski producent najwyższej jakości systemów przetworników dla niemal wszystkich instrumentów akustycznych świata oraz zupełnie wyjątkowych wzmacniaczy przeznaczonych do ich nagłaśniania. Obecna na rynku od 7 lat linia Classic cieszy się ogromnym uznaniem i popularnością w USA i Europie.

Piece Schertlera słyną z doskonałej reprodukcji najdrobniejszych choćby niuansów brzmienia instrumentu za cenę niewygórowaną jak na tę klasę wzmacniaczy. Najmniejszy z nich można kupić za niewiele ponad 1,5 tysiąca złotych! Jest to Giulia, poręczna, mała skrzynka wypełniona wyszukaną elektroniką i wyposażona w znakomitej jakości głośnik. Z kolei wzmacniacz dwukanałowy noszący imię David ma moc 100 W, jest wyposażony w 6-calowy głośnik (oraz 1-calowy tweeter), pogłos sprężynowy i dwa niezależne kanały z korektorem parametrycznym.

Unico to większy (i silniejszy) brat Davida – ma moc 200 W, 8-calowy głośnik (i tweeter), 3 kanały i pogłos. Oba modele współpracują ze wszystkimi mikrofonami i przetwornikami przeznaczonymi do nagłaśniania instrumentów akustycznych. Schertler w ramach serii Classic oferuje ponadto dwie aktywne kolumny nagłośnieniowe, rozszerzające możliwości wzmacniaczy David i Unico. Są to 180-watowy model Side z 8-calowym głośnikiem oraz 200-watowy model Bass z 10-calowym głośnikiem niskotonowym.

Share