miniatura greengoWybór gitary akustycznej nie należy do najłatwiejszych. Jest to spowodowane między innymi tym, że na rynku jest cała masa marek gitar Co gorsza ich ceny wahają się od 100 zł nawet do kilkunastu tysięcy. Co powoduje tak duże różnice w cenach? Jak wybrać gitarę, która będzie wykonana solidnie, grała zawodowo, była wygodna a przy tym nie kosztowała tyle co nowy samochód?
Otóż trzeba ją znaleźć w ogromnej liczbie kuszących ofert przyjmując metodę poszukiwań, dzięki której uda się kupić niedrogą gitarę, wygodną w użyciu, solidnie i estetycznie wykonaną a do tego z satysfakcjonującym brzmieniem. Spróbuję tobie wskazać, na jakie cechy należy zwrócić uwagę przy zakupie. Wierzę, że uda mi się tobie wykazać jak dobrym wyborem byłaby dla ciebie gitara akustyczna T.Burton Greengo.

1. Opinie użytkowników

Od tego zaczynasz poszukiwania gitary. Trochę trudno oddzielić ziarno od plew, nie brak w necie wpisów autorstwa osób zainteresowanych podwyższeniem sprzedaży, nie brak też niczym nieuzasadnionych hejtów. Aby je ocenić trzeba pewnego wyczucia, myślę, że polegać można na opiniach użytkowników, których autentyczność i kompetencje można zweryfikować śledząc historię ich wpisów na forach, profilach społecznościach lub blogach.
Wyszukałem w internecie kilka wiarygodnych opinii o T.Burton Greengo, proszę, oto one:

TBurton Greengo opinie 3

TBurton Greengo opinie 2

TBurton Greengo opinie 1

 

Więcej opinii użytkowników znajdziesz na www.tburton-greengo.pl

2. Kraj produkcji

To ważne, żeby móc liczyć na wsparcie na etapie zakupu, użytkowania i serwisu. Lepiej jest, kiedy można na nie liczyć w kraju a nie gdzieś na drugiej półkuli. Dzięki temu, że gitary T.Burton Greengo są produkowane w Poznaniu mieszkając w Polsce do producenta masz nie więcej niż 660 km (to jeśli mieszkasz w Ustrzykach Górnych), a koszt przesyłki gitary przy zakupie lub gdyby trzeba było wysłać ją na przegląd to kilkadziesiąt złotych a nie kilkaset.

Elektroniksengerrr1a Artec
Idealne rozwiązanie dla początkujących i średniozaawansowanych gitarzystów pragnących korzystać z pełnych możliwości gitary elektroakustycznej i elektroklasycznej. Do gitar T.Burton oraz Farra montaż gratis!
Dowiedz się więcej…

3. Serwis przed sprzedażowy

Nawet najbardziej znane, globalne marki dostarczają klientom gitary wymagające regulacji. Każda gitara kupiona w naszym sklepie jest przed wysyłką dokładnie sprawdzana oraz regulowana przez naszych lutników. Dlatego gdy otrzymasz już swoją gitarę T.Burton Greengo możesz od razu na niej zacząć grać bez obaw, że będzie niewygodnie ustawiona.

lutnik poznan warsztat

4. Umiejętności i sprawność serwisu

Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o poziomie umiejętności naszych serwisantów sporo ciekawostek na temat ich pracy znajdziesz przeglądając stronę www.lutnik-poznan.pl

5. Stosunek jakości do ceny

Cena większości gitar zdobionych globalnymi logo jest mocno zawyżona nie będąc adekwatna do wykonania gitary, jej trwałości i użytych materiałów. T.Burton Greengo świetnie lokuje się w rankingach stosunku jakości do ceny. Za stosunkowo nieduże pieniądze otrzymujesz strojący, świetnie brzmiący instrument, o solidnej budowie i dużej odporności nawet na niesprzyjające, niestandardowe okoliczności. W przypadku gitary T.Burton Greengo możesz mieć pewność, że płacisz za materiały i pracę lutników, a nie za logo, często o sławie już mocno przebrzmiałej.

mostek greengo gitara akustyczna

6. Wygodny gryf

W gitarach, nie tylko akustycznych, ważne jest to, by gryf był jak najbardziej wygodny, ma to kluczowe znaczenie dla komfortu gry. Nie inaczej jest w przypadku gitary T.Burton Greengo. Gryf w tej gitarze jest zbliżony grubością i profilem do gryfów spotykanych w gitarach elektrycznych, jest bardzo cienki, poręcznie wyprofilowany, bardzo wygodny. Jest to szczególnie ważne dla początkujących gitarzystów, oni mogą bez problemów nauczyć się poprawnego chwytania akordów włącznie z barowymi, które na początku sprawiają wiele trudności. Mając gitarę z cienkim i wygodnym gryfem, takim jaki ma T.Burton Greengo, znacznie łatwiej i szybciej nauczysz się grać na gitarze. Poradzisz sobie nawet z trudnymi, uciążliwymi ćwiczeniami, zagrasz na gitarze lepiej, dźwięczniej, wyraziściej.

akcja strun

7. Akcja strun

Niska akcja strun ma decydujący wpływ na wygodę gry na gitarze akustycznej. W gitarach T.Burton Greengo akcja strun jest ustawiona tak nisko jak to jest możliwe przy jednoczesnym zachowaniu klarowności brzmienia. Sprawia to, że na gitarach T.Burton Greengo gra się bardzo lekko i wygodnie, a dłonie nie się męczą podczas wielogodzinnych ćwiczeń. Nie ma obawy, że narazisz na poranienie delikatne opuszki palców.

gitara na prezent

Gitary używane T.Burton
Każda gitara przeszła pełny przegląd u lutnika i jest w 100% sprawna. Zaletą używanych gitar (poza znacznie obniżoną ceną) jest już „rozegrane” drewno, cechujące się wydłużonym sustainem.
Znajdziesz je tutaj!

8. Jakość strun

By gitara grała czysto, a brzmienie było ciepłe i głębokie trzeba do gitary założyć dobre struny. Istotne jest także, żeby to były struny, które posłużą dłużej niż tydzień. Dlatego do gitar T.Burton Greengo zakładane są struny D’Addario EXP ze specjalną powłoką NanoWeb. Brzmienie pozostanie dźwięczne przez dłuższy czas, bo chroni ona struny przed korozją wydłużając ich trwałość. Zabezpiecza także przed kontaktem z niklem palce osób uczulonych na ten pierwiastek!

9. Jakość kluczy

Każdy gitarzysta wie, jak ważne jest żeby gitara trzymała strój. Nikt nie chciał by przecież, żeby jego gitara rozstrajała się po każdym zagranym utworze albo, co gorsza, w trakcie grania. Dlatego solidne klucze do gitary akustycznej to absolutna podstawa. W gitarach T.Burton Greengo zamontowane są niezawodne klucze olejowe typu grover, dzięki którym gitary te nie rozstrajają tak łatwo. Również sam proces strojenia gitary jest łatwy z tymi kluczami – mają duże przełożenie a pokrętła obracają się łagodnie i miękko.

10. Wybór kolorów

Masz swój gust a twoja muzyka wymaga dopasowania do niej strony wizualnej twojego występu. Ważne jest zatem, żeby można było dobrać kolor twojej gitary w sposób jak najbardziej odpowiedni. T.Burton Greengo jest produkowane w 8 różnych kolorach co pozwala na dokonanie wyboru nawet najbardziej wymagającemu użytkownikowi.

TBurton Greengo

A co z Greengo w wersji elektroakustycznej?

Mówisz i masz! Wybierz dowolny system nagłośnienia z dostępnego na naszej stronie, kup razem z gitarą, a my zamontujemy go dla Ciebie za darmo! Co więcej, mamy również ofertę dla początkujących gitarzystów: T.Burton elektroakustyczny zaledwie stówkę droższy od wersji podstawowej.

rabat na zakupy w sklepie

Dotrwałeś do końca tego artykułu, zasługujesz na nagrodę! Podaj kod rabatowy* KRNGPD , a otrzymasz w naszym sklepie 7% rabatu na wszystkie modele Greengo!

*Kod rabatowy należy wpisać podczas składania zamówienia na stronie sklepu w zakładce „Kasa”.

Share