dobra gitara akustycznaWrocławski Festiwal Gitarowy to wydarzenie, które od kilkunastu lat przyciąga do Wrocławia melomanów z całej Polski, a także z zagranicy, oraz największe gitarowe sławy.

Jego popularność wiąże się z tym, że co roku w programie festiwalowym znajdują się nazwiska nie tylko międzynarodowych gwiazd, ale i artystów, którzy rzadko występują w Polsce, czy nawet w tej części Europy. Zatem dla wielu fanów gitary Festiwal jest jedyną okazją do zobaczenia ich koncertów na żywo.

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie John McLaughlin & The 4th Dimension, którzy zaprezentują utwory ze swojej najnowszej płyty „Now Here This”. Nie mniej oczekiwanym artystą jest Tommy Emmanuel, mistrz fingerstyle’u, którego koncert zakończy Festiwal. Wystąpią także znakomici gitarzyści klasyczni: Ana Vidović i Christian Haimel. Nie zabraknie również muzyki jazzowej i eksperymentalnej, w wykonaniu zespołów Ultra High Flamenco, Zehnder-Preisig Duo i Marcin Olak Trio. Szczególnie interesująco zapowiada się weekend lutniowy, podczas którego w roli gościa specjalnego wystąpi Jan Peszek. Aktor zaprezentuje między innymi wiersze Angelusa Silesiusa w wyjątkowej muzycznej oprawie, za którą odpowiadać będą – lutnista Jan Čižmář i flecistka Marta Kratochvílová, duet pochodzący z Czech.

Festiwal organizowany jest przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe, które od kilkunastu lat jest jedną z najprężniej działających organizacji promujących muzykę gitarową w Polsce.

Share