gitary kisielewskiNa ścianie gabinetu Grzegorza Kisielewskiego – założyciela firmy Kisielewski – do dziś wisi pierwsza faktura wystawiona przez jego firmę. Dokument sprzedaży datowany jest na 12 kwietnia 1988 roku. Od tamtego momentu mija dokładnie 20 lat.

dobre gitary kisielewskiKoniec lat 80., czas wielkiego przełomu, kiełkuje polski kapitalizm, powstają firmy „wszelkiej maści”, różnego autoramentu i asortymentu. Jak grzyby po deszczu wyrastają też przedsiębiorstwa działające w branży muzycznej. W tamtym czasie wystarczyło być bacznym obserwatorem, aby zauważyć, czego potrzebują ludzie. Grzegorz Kisielewski, będąc gitarzystą, szybko dostrzegł brakujące i niezbędne ogniwo polskiego muzycznego rynku – futerały na instrumenty. Początki firmy to mały warsztat w Poznaniu, gdzie powstawały pierwsze produkty pod marką Kisielewski.

Futerały przynoszą sukces, produkcja i zasięg dystrybucji systematycznie zwiększają się przez całe lat 90. Produkty opatrzone znakiem firmowym Kisielewski stają się powszechnie znane i docenianie przez muzyków w całym kraju. Właściciel firmy osobiście projektuje towary, nadzoruje prace oraz… konstruuje maszyny i urządzenia do produkcji futerałów.

futerały kisielewskiNowe tysiąclecie to czas kolejnych wyzwań. Firma poszerza zakres działalności. Zaczyna zajmować się dystrybucją sprzętu muzycznego. W roku 2003 ma miejsce ważne wydarzenie, firma wprowadza na polski rynek nową markę gitar akustycznych – T. Burton. Gitary te w latach kolejnych zdobywają spore grono fanów. Firma Kisielewski staje się właścicielem marki i producentem tego sprzętu. Do T. Burton’a wkrótce dołączają gitary klasyczne Farra oraz mikrofony Selene.

kisielewski mayonesBardzo istotnym momentem jest rok 2005, kiedy to firma zaczyna zajmować się dystrybucją uznanych światowych marek gitar Garrison oraz trochę później Taylor. Aby w pełni zadowolić wymagających polskich muzyków, w asortymencie firmy pojawiają się też legendarne efekty gitarowe Electro-harmonix. W ostatnim czasie na rodzinnym portrecie marek dystrybuowanych przez firmę Kisielewski pojawiły się Benedetto, Flaxwood oraz L.R. Baggs.

Dwudziestka to wiek, w którym można śmiało snuć plany na przyszłość. Kisielewski ma jasne i sprecyzowane plany. Priorytetem nadal będzie dbanie o zadowolonych klientów. Maksyma pozostaje niezmienna od dawien dawna: Wsłuchujemy się pilnie, czego od nas oczekujesz. Mimo tylu lat działalności w branży muzycznej, słuch firmy Kisielewski pozostaje perfekcyjny…

Share