dobra gitara akustycznaZapewne wielu zapyta: dlaczego cedrowy, skoro T. Burtony są gitarami akustycznymi, do ich budowy powinien być stosowany świerk a cedr znalazł zastosowanie raczej w budowie gitar klasycznych?

bardzo dobra gitara akustycznaZgadza się, zazwyczaj akustyki buduje się ze świerku. A jednak- drewno cedrowe w gitarach akustycznych zostało docenione już przez takich tuzów tego instrumentu, jak Jarosław Śmietana czy Wojciech Waglewski, co może być wystarczającą rekomendacją i zachętą. Warto zatem zastanowić się nad zadanym na początku pytaniem.

Gitary akustyczne ze świerkową płytą wierzchnią posiadają cenione w muzyce rockowej czy country jasne, „szkliste” brzmienie. Dźwięki wydobywające się ze świerkowej gitary okazują się jednak zanadto ostre, kiedy chcemy zagrać łagodniejsze rodzaje muzyki (jak np. jazz) czy akompaniament do poetyckiej piosenki. W takiej sytuacji trzeba szukać innego rozwiązania…

Gitara akustyczna z płytą wierzchnią z cedru, chociaż ma metalowe struny, brzmi łagodnie, dźwięk nie jest ostry, lecz „okrągły”, stonowany.

Znamy już odpowiedź wyjaśniającą wątpliwość, dlaczego właśnie cedrowy T. Burton. Pojawia się kolejne pytanie: gdzie znaleźć taki instrument? Odpowiedź błyskawiczna. Mamy przyjemność zaprezentować nową gitarę akustyczną T. Burton Forestriver, która powinna idealnie wypełnić istniejącą na polskim rynku lukę, wiążącą się z brakiem gitar akustycznych z cedrową płytą wierzchnią.

Jedną z pierwszych osób, które miały okazję zagrać na gitarze T. Burton Forestriver, a tym samym ją przetestować, był znakomity gitarzysta jazzowy, Marcin Olak. Pan Marcin współpracował z zespołem Antoniny Krzysztoń oraz z Korą, obecnie koncentruje się na  autorskim projekcie – Marcin Olak Trio (www.marcinolak.com). O nowym instrumencie z logo T. Burtona powiedział:

T. Burton Forestriver to dobra gitara, którą z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim początkującym i średnio zaawansowanym gitarzystom. Za bardzo rozsądną cenę dostajemy naprawdę fajny instrument: zrobiony z drewna (żadnej sklejki!), starannie wykonany, z przyzwoitą elektroniką na pokładzie. Proporcja jakości do ceny jest naprawdę imponująca – sądzę, że zostanie to docenione przez wielu kupujących.

Share