dobre przetworniki do gitary akustycznejL.R.Baggs to synonim prawdziwego mistrzostwa. Wystarczy dowolny plebiscyt i najwyższe lokaty murowane! L.R.Baggswywalczył cztery złote medale w dorocznym konkursie poczytnego magazynu „Acoustic Guitar”.

Plebiscyt Player’s Choice Awards obejmuje 36 kategorii produktów związanych z gitarami akustycznymi – od samych instrumentów począwszy, na strunach i akcesoriach skończywszy. Kandydatury zgłaszają czytelnicy i również oni swymi głosami oddzielają ziarno od plew.

Mimo silnej konkurencji L.R.Baggs z pickupem M1 Active zdobył złoty medal w kategorii przetworników magnetycznych.M1A to jeden z najbardziej znanych „baggsów”, używany m.in. przez muzyków Oasis, Coldplay czy Davida Gilmoura. Swój sukces zawdzięcza temu, z czego słynie L.R.Baggs, czyli innowacyjnym rozwiązaniom technicznym. Tu M1A wyróżnia się ruchomą cewką TriAxial Dynamic, reagującą nie tylko na drgania strun gitary, ale także całego korpusu. Walory uzyskiwanego w ten sposób brzmienia są trudne do przecenienia. Przetwornik ponadto jest wyposażony w miniaturowy preamp o wielkiej precyzji reprodukcji brzmienia.

Jeszcze lepiej poradził sobie system Anthem, wygrywając w dwóch kategoriach – „Przetworników innych” (niż piezo i magnetyczne – przyp. red.) oraz, co szczególnie warte podkreślenia, „Najbardziej innowacyjnego nowego produktu”! To najlepszy dowód na to, jaką furorę robi ten najnowszy wynalazek L.R.Baggs. Na świecie ma już pokaźną rzeszę fanów, a zwycięstwo w konkursie „Acoustic Guitar” jest tego niezbitym dowodem. Można go także spotkać na profesjonalnych scenach w Polsce (używa go m.in. zespół Hunter). Prawdziwą rewolucją okazało się połączenie w systemie Anthem przetwornika piezo montowanego pod podstawkiem z mikrofonem pojemnościowym umieszczonym wewnątrz gitary. Dedykowany takiej konfiguracji preamp umożliwia dokładną regulację wzajemnych proporcji sygnałów diametralnie różnych przetworników tak, aby uzyskać brzmienie o niespotykanym dotąd realizmie.

Czwarte „złoto” przypadło firmie L.R.Baggs za Venue D.I. w kategorii zewnętrznych przedwzmacniaczy akustycznych. Podłogowy Venue D.I., następca i rozwinięcie kultowego Para D.I., ma w sobie praktycznie wszystko, czego potrzebuje gitarzysta akustyczny – wydajny preamp, parametryczny korektor, chromatyczny tuner z funkcją strojenia po cichu, strojony filtr typu „notch” czy pętlę efektów. Gitarzyści solowi wyjątkowo cenią sobie w nim nożny przycisk „Boost”, dający natychmiastowe podbicie wzmocnienia bez konieczności kręcenia gałkami.

W przyszłym roku kolejna edycja Player’s Choice Awards i choć jeszcze nie wiadomo, kiedy L.R.Baggs zaskoczy nas następnym genialnym rozwiązaniem, to dziś jest już pewne, że kolejne medale zabrzęczą na dumnie wypiętej piersi tej szacownej firmy.

Share