kującychdobra gitara akustycznaGitary typu jumbo cieszą się w naszym kraju niesłabnącym zainteresowaniem. Wiele osób jest mocno przekonanych do brzmień głębokich i donośnych nie obawiając się problemów natury „ortopedycznej” wynikających ze zwiększonych rozmiarów instrumentu.

Jeśli chodzi o T.Burtony to brak obaw w tym zakresie jest nad wyraz słuszny!

Jumbo T.Burton są gitarami o nieco tylko powiększonym pudle lecz o radykalnie zmienionym w porównaniu z typowym dreadnought kształcie. Część dolna pudła jest mocno zaokrąglona sprawiając wrażenie większej niż jest w rzeczywistości ale bardzo głębokie wcięcie „w talii” Jumbo T.Burtona powoduje, że łatwo te gitarę objąć nawet osobom o mniejszych gabarytach.

gitara akustyczna na początek

Zaskakujące są stwierdzenia małych uczniów szkoły T.Burton, dzieci 12-14 letnich, że T.Burton typu J (jumbo) jest dla nich wygodniejszy od W (dreadnought)!

Spośród gitar T.Burton typu jumbo gitara z litym topem jest bez wątpienia najlepszym wyborem. Lite drewno da wam pełnię i czytelność brzmienia oraz większą głośność instrumentu nie wspominając już o większej urodzie czy też… uwodzicielskim zapachu naturalnego drewna ;).

Takie właśnie gitary mamy dla was, są to Foresthill-J-C-BS i Forestriver-J-C-N. Obydwie z litym topem, pierwsza ze świerkowym druga – z cedrowym.

dobry akustyk na początek

Cedr to źródło pogłębionego, szlachetnego brzmienia. Tak właśnie brzmi Forestriver, gitara stworzona do łagodnych ballad, jazzowego grania lub akordowego akompaniamentu wysokiemu, kobiecemu głosowi. W prezentacjach dostępnych na kanale youtube firmaKISIELEWSKI cedr zdobywa najwięcej pozytywnych opinii.

gitara akustyczna

Opis Forestrivera niech uzupełni wzmianka o jego walorach estetycznych: składają się na nie piękne, czerwonawe drewno, zdobne żyłkowanie z płatkowego celuloidu i wysokiej jakości bezbarwny lakier. Kolejnym atutem może być kolor „natural”, najbardziej popularny wśród użytkowników „liciaków”.

Świerk z kolei to tradycja brzmienia amerykańskich songwriterów i muzyków country bądź też rockowych ballad, jasne brzmienie, krystaliczna dźwięczność. Taki jest Foresthill ale zwróćcie jeszcze uwagę na jego kolor. Bardzo nam się podoba, wielu użytkownikom Foresthilla BS zresztą też. Do rzadkich rarytasów należą gitary z barwionym litym topem choć uroda koloryzującego lakieru położonego na piękne, lite drewno powinna przekonać producentów do wzięcia się za bary z niełatwą sztuką barwienia w taki sposób, by barwienie nie skryło tego co w naturalnym drewnie najpiękniejsze.

na jakiej gitarze zacząć naukę

Macie okazję zostać użytkownikami takiej właśnie gitary, gitary będącej znakomitym instrumentem a jednocześnie po prostu pięknym przedmiotem.

Obydwie gitary możemy wyposażyć w elektronikę. Nie proponujemy wam byle czego, jak szaleć to szaleć ;). Wybierzcie coś spośród produktów L.R. Baggs – najbardziej innowacyjnej firmy branży nagłośnienia gitar akustycznych, montaż – za darmo.

Nasz przyjaciel Philip Ommlor z Brunszwiku porównuje brzmienie dobrych gitar akustycznych z litą świerkową i litą cedrową płytą wierzchnią: T.Burton Foresthill i T.Burton Forestriver:

zaś Robert Kordylewski prezentuje możliwości brzmieniowe dobrej gitary akustycznej z litą świerkową płytą wierzchnią T.Burton Foresthill o pudle rezonansowym typu jumbo:

Zapraszamy do zakupów w sklepach partnerskich, na allegro oraz na www.oferta.kisielewski.com.pl.

Share