gitara klasyczna na początekMożna zaczynać naukę gry od gitary akustycznej czy elektrycznej, nic nie stoi na przeszkodzie w takim właśnie podejściu. Jednak siłą tradycji i przyzwyczajenia, przede wszystkim nauczycieli muzyki, gitara klasyczna ciągle dominuje jako pierwszy instrument gitarzystów.

Jednymi z bardziej popularnych gitar tego typu są gitary Farra.

Gitary klasyczne Farra uzyskują wysokie oceny zarówno nauczycieli muzyki jak i w szerokich kręgach użytkowników, internauci mają o nich jak najlepsze opinie. Jest to dla nas o tyle zaskakujące, że nigdy nie przykładaliśmy się zbytnio do ich promocji, same zdobyły sobie pozycję dzięki korzystnemu stosunkowi jakości do ceny.

Znane i popularne od lat są Carlo i Felipe. Temu akurat się nie dziwimy, są to gitary zachowujące wysoki standard wykonania a ich cena jest osiągalna dla początkujących gitarzystów. Obejrzyjcie film prezentujący te gitary.

Warto zwrócić uwagę także na inne modele. Farra Fiesta to kolejna stosunkowo niedroga gitara klasyczna. Ma niezwykle elegancki wygląd uzyskany dzięki zastosowaniu matowego lakieru oraz klonowego żyłkowania. Klonowe żyłkowanie i matowy lakier czynią ją nie tylko ładną lecz także miłą w dotyku. Przydaje jej szyku rozeta – nie jest to zwykła kalkomania, jest starannie wykonana z mahoniu techniką intarsji.

jaka gitara klasyczna na początek

jak wybrać gitarę klasyczną

Dostępna jest także w kolorze czarnym, nazywa się wówczas Fiesta Negro. Na życzenie – montujemy do Fiesty, niezależnie od jej koloru, elektronikę. Do wyboru nieco tańszą, już sprawdzonego koreańskiego producenta Artec lub rewelacyjną Element Stage Pro L.R.Baggs.

Wśród gitar klasycznych Farra mocno zwraca na siebie uwagę Angel Cedro z cutawayem.

Gitara klasyczna z cutawayem to sprzęt specyficzny, poszukiwany przez akompaniatorów, oraz przez muzyków o proweniencji muzycznej dalekiej od klasyczno-szkolnej. Zdania na ten temat są podzielone, my uważamy, że cutaway nie zmienia brzmienia gitary. Co można zaobserwować z całą pewnością to obniżenie poziomu głośności instrumentu, stąd też użycie systemu służącego nagłośnieniu gitary jest jak najbardziej wskazane.

gitara klasyczna dla dziecka

My polecamy użycie tego co najlepsze – elektroniki L.R. Baggs. Już Element Stage Pro zadowoli wszystkich rozczarowanych gubiącymi dynamikę piezakami, a po zamontowaniu do Angel Cedro CE Anthem SL Classic L.R.Baggs otrzymamy instrument najwyższej klasy. Nie tylko do zastosowania w teatrze czy w hałaśliwym lokalu ale także na wielkich scenach.

gitara klasyczna 3/4

 

Wciąż i niezmiennie pozostaje w naszej ofercie Farra Angel Cedro w swojej klasycznej wersji, bez cutawaya. Jest to również gitara z cedrową płytą wierzchnią. Boczki i płyta spodnia z mahoniu powodują, że wyeksponowana jest środkowa część pasma częstotliwości akustycznych – czyni to jej brzmienie klarownym i wyrazistym. Jak brzmi – posłuchajcie, prezentuje ją Łukasz Ratajczak.

Farra Maestro, gitarę z górnej półki, polecamy najbardziej wymagającym użytkownikom. Boczki i płyta spodnia z palisandru czynią dźwięk mocniejszym i podkreślają dźwięczność wysokich i niskich tonów.

Jak podaje magazyngitarzysta.pl „z osiągnięciem podobnego poziomu dokładności intonacyjnej mają problem instrumenty ze znacznie wyższej półki cenowej. Gitara odzywa się zrównoważonym brzmieniem, z delikatnym akcentem na dolny przedział pasma, który jest wyrazisty, mocny i głęboki. Basy są dynamiczne, szybkie, idealnie nadają się do pochodów walkingowych. Poza tym instrument może poszczycić się długim czasem wybrzmiewania, a w dodatku – wyrównanym w całym paśmie.

gitara klasyczna do szkoły

Prezentowana gitara Farra Maestro Cedro jest bardzo czuła na dynamikę i doskonale reaguje na grę o zróżnicowanym stopniu intensywności. Na instrumencie tym gra się niezwykle lekko, każdy dźwięk doskonale jest słyszalny i nie ma tendencji do przygasania w określonych pozycjach. Na całej długości gryfu instrument odzywa się pełnym pasmem…”  Może zatem, nie szukając kompromisowych rozwiązań, od razu zdecydować się na Farra Maestro?

Jak widzicie wcale nie przesadziliśmy z tytułem tego artykułu. Wśród gitar Farra są instrumenty które są źródłem radości i spełnionych marzeń dla początkujących gitarzystów, dla ogniskowych grajków ale także – dla wysokiej klasy profesjonalistów.

wejdź do sklepu

Share