dobra gitara akustycznaJuż jest płyta Roberta Kordylewskiego nagrana wraz z kolegami!

Tworząc wraz z Leszkiem Paechem i Januszem Siemienasem zespół Fingerstyle Bob and Blues Society Robert przetarł szlak wiodący ku zastosowaniu gitary fingerstyle w zespołowym graniu bluesa. To pierwszy polski zespół bluesowy zawierający w składzie śpiewającego gitarzystę fingerstyle, harmonijkarza i gitarzystę slide.

To Robert gra na gitarze w stylu fingerstyle i śpiewa swoje własne teksty. Napisał teksty po angielsku ale zadbał o to, żeby były zrozumiałe także dla publiczności nie znającej tego języka. Umieścił na okładce płyty tłumaczenia które nazwał „polskimi interpretacjami”. Jasno oddają one sens jego piosenek zgodnie z mottem Roberta: „polski czy angielski – tekst znaczenie jedno ma- i muzyka też jest jedna – posłuchajmy kiedy gra”.

Towarzyszą mu dwaj koledzy, dojrzali muzycy z którymi zna się od lat. Jeśli muzyk fingerstyle, z założenia samodzielny i samowystarczający oddaje w inne ręce elementy wykonania i interpretacji którym sam by z powodzeniem podołał, świadczy to o najwyższym zaufaniu i uznaniu dla umiejętności i artyzmu partnerów. Paech i Siemienas nie nadużyli zaufania Kordylewskiego dyskretnie ubarwiając jego kompozycje a kiedy występowała taka potrzeba – eksplodując wirtuozerskimi zagrywkami.

Dzięki wspólnej pracy trwającej ponad miesiąc powstało dziełko pełne i skończone, nie pozostawiające miejsca na jakiekolwiek korekty i uzupełnienia. Płyta nie nuży się po pierwszym przesłuchaniu lecz nabiera wartości z każdym kolejnym. Zapraszam do zapoznania się z fragmentami płyty.

Zapraszam także do sięgnięcia do tekstu zatytułowanego  Roberta Kordylewskiego Fingerstyle Blues przybliżającego ideę tego muzycznego przedsięwzięcia oraz sylwetki muzyków.

Share