dobra gitara fingerstyle50 ćwiczeń na gitarę solo wzbudza ogromne zainteresowanie odkąd tylko rozeszła się wieść o jej powstawaniu. Okazuje się bowiem, że technika fingerstyle, polegająca na jednoczesnym graniu partii basu, akompaniamentu i melodii na jednej gitarze, zdobywa coraz większą popularność wśród muzyków – zarówno początkujących, jak i profesjonalnych.

Udowodniła to dobitnie ubiegłoroczna edycja T.Burton Fingerstyle Festival i odbywające się w trakcie warsztaty, które przyciągnęły rzeszę pasjonatów ambitnej gry na gitarze akustycznej. Okazało się, że istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na materiały edukacyjne dotyczące fingerstyle.

Przygotowana przez Roberta Kordylewskiego – czołowego polskiego gitarzystę grającego techniką fingerstyle – szkółka jest odpowiedzią na owo rosnące zainteresowanie kunsztownym i imponującym stylem gry. Spośród innych pozycji edukacyjnych książkę wyróżnia to, że została przygotowana z myślą o podbojach zagranicznych rynków – jako dwujęzyczna (polski i angielski).
Dlaczego warto sięgnąć po Fingerstyle – warsztaty gitarowe? Przede wszystkim mało która technika gry w takim stopniu rozwija umiejętności i ekspresję. Czas poświęcony na jej doskonalenie zwraca się jednak z nawiązką – już najprostsze zagrywki potrafią zrobić wrażenie nie tylko na słuchaczu, ale i na samym muzyku! Jak to możliwe? To proste – szybko okazuje się, że już przy niewielkim nakładzie pracy można osiągnąć całkiem sporo. Podręcznik Roberta pokazuje, że nauka fingerstyle nie musi bowiem być ciężką harówką – to przede wszystkim doskonała i inspirująca zabawa. W tej książce każdy gitarzysta znajdzie coś dla siebie, bez względu na stopień zaawansowania. 50 dobrze przemyślanych ćwiczeń w systematyczny i wszechstronny sposób przygotowuje do biegłego wykonywania utworów techniką fingerstyle. Ćwiczenia zostały tak opracowane, aby oddziaływać na wyobraźnię gitarzysty i inspirować jego kreatywność. Odejście od nudnych i hermetycznych form muzycznych pozwala na łączenie przykładów w dowolne kombinacje. To bez wątpienia najlepsza droga do opanowania stylu fingerstyle.

gitara do fingerstyleGwarancję sukcesu stanowi renoma Autora jako znakomitego i utytułowanego gitarzysty, a także wielkiego miłośnika gitary akustycznej. Robert od wielu lat sławi kunszt stylu fingerstyle, wykorzystując go we własnej twórczości, zawierającej elementy bluesa, jazzu, latino i country. Słynie również ze swych osiągnięć jako pedagog – warsztaty gitarowe prowadzone przez niego podczas dwóch edycji Przystanku Woodstock (tzw. frikolekcje) cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Współorganizuje on z nami T.Burton Fingerstyle Festival, na którym występuje w podwójnej roli: prowadzącego warsztaty i gwiazdy koncertu.

A tak o książce Fingerstyle – warsztaty gitarowe mówi inny znakomity gitarzysta – Krzysztof Błaś: „To doskonały materiał dydaktyczny, pozwalający łatwo i szybko rozpocząć naukę gry w tym trudnym, ale i porywającym stylu. Książka Roberta, jak mało która, daje gwarancję, że przerabiając ją po kolei, będziemy mogli nie tylko poznać podstawy techniki gry fingerstyle, ale także stosunkowo szybko zacząć komponować w tym stylu własne utwory. Prosty język, ograniczona do minimum potrzeba znajomości teorii i praktyczne podejście do nauki gry to dodatkowe atuty, dzięki którym z prawdziwą satysfakcją mogę polecić ten podręcznik wszystkim pasjonatom gry na gitarze!”.
Share