dobra elektronika do gitaryGitary elektroakustyczne marki T.Burton od niedawna uwodzą zmysły gitarzystów jeszcze skuteczniej niż zwykle, a to za sprawą fabrycznego wyposażania wszystkich modeli w elektronikę słynnej firmy Fishman. Teraz każda gitara T.Burton otrzymuje pokładowy system z wbudowanym tunerem, korektorem barwy i przełącznikiem odwracania fazy sygnału.

Do serii Greengo wybraliśmy układ Isys+, do gitar Riverside – Ion+, natomiast do wyższych modeli z litą płytą wierzchnią montujemy bardziej rozbudowany układ Presys. Systemy firmy Fishman są produkowane by zapewnić muzykom jak najwierniejsze i najczystsze, wyjątkowe brzmienie. Fishman jest rozpoznawalną marką wśród zawodowych cenionych instrumentalistów jako idealne rozwiązanie  do instrumentów akustycznych. Należy też dodać, że są one od wielu lat montowane w gitarach wielu  markowych producentów.

Ponadto przypominamy, że na życzenie klienta każda z produkowanych gitar T.Burton może zostać wyposażona w najwyższej klasy elektronikę Element Active System firmy L.R.Baggs. EAS zawiera klasyczny przetwornik piezo montowany w mostku, dzięki czemu uzyskanie dynamicznego brzmienia nie odbywa się kosztem jego delikatności. Ogromną zaletą EAS jest nieinwazyjny sposób montażu – zainstalowanie systemu nie wymaga wycinania otworów w drogocennym drewnie gitary. Mikroskopijny przedwzmacniacz umieszczono w obudowie gniazda jack, a potencjometr głośności jest montowany pod krawędzią otworu rezonansowego. EAS zapewnia wyrównaną głośność każdej struny, możliwość korekcji brzmienia pokrętłem tone, wyeksponowane brzmienie w zespole, selektywność oraz stabilność dźwięku.

Share