gitara akustyczna dla początkującychKtoś, kto dopiero marzy o tym, żeby grać na gitarze akustycznej niezbyt chętnie wyda na nią zbyt dużą kwotę. Jest w takim podejściu dużo rozsądku, nie wiadomo przecież, czy starczy osobie marzącej sił i energii do systematycznych ćwiczeń, nie wiadomo też, czy gitara akustyczna to akurat ten rodzaj gitary który po bliższym poznaniu będzie jej instrumentem docelowym. Zajmiemy się zatem gitarami akustycznymi do granicznej sumy 500 zł.

T.Burton Greengo

lubi się popisywać swoją urodą.

T.Burton Greengo, stosunkowo niedroga gitara, jest polecana przez nauczycieli muzyki i zawodowych muzyków. Spełnia wymogi stawiane przez profesjonalistów, doskonała na scenę ale także świetnie sprawdzi się jako twoja pierwsza gitara. Nie zawiedzie w czasie występu na scenie, nie sprawi trudności na początkowych etapach nauki. Więcej…

Wśród najbardziej znanych marek oferujących gitary akustyczne w cenie do 500 zł są:

 • Yamaha;
 • LAG;
 • Ibanez;
 • Stagg;
 • Marris;
 • Morrison;
 • Fender;
 • Epiphone;
 • Cort.

Nie szukajcie natomiast takich gitar w ofercie firm:

 • Taylor;
 • Martin;
 • Gibson;
 • Takamine;
 • nie ma ich także w ofercie marki T.Burton.

Każda z tych marek ma ogromne zasługi dla muzycznego świata, zdaję sobie sprawę z tego, jak trudno jest dokonać wyboru między nimi, jak trudno jest dokonać wyboru gitary jeśli jeszcze nie jest się osobą zbytnio doświadczoną w tym temacie. Doświadczenie przyjdzie z czasem a na razie…

Wziąć pod uwagę przy zakupie należy to, o czym nie zawsze pisze się na firmowych stronach i co nie zawsze chętnie ujawniają osoby bezpośrednio zainteresowane dobrymi wynikami sprzedaży w ich placówkach. Żeby nie żałować zakupu już po kilku miesiącach użytkowania należy zwrócić uwagę na to, żeby gitara akustyczna:

 • była lekka. Jeśli będzie lekka będzie to znaczyło, że producent wykonał ją z najcieńszej sklejki jaką dysponował (piszę „ze sklejki” bo na pewno nie kupicie w cenie do 500 zł gitary z płytą wierzchnią z litego drewna);
 • żeby miała podstrunnicę i mostek z palisandru

akustyk na początekPodstrunnica z palisandru, a nie z lakierowanego na czarno drewna.

 • Czarny lakier dość szybko się zdrapie i wyjrzy spod niego coś takiego:

gitara akustyczna dla dziecka
Podstrunnica z drewna polakierowanego na czarno po roku użytkowania

 • żeberka wewnątrz gitary powinny być nie tylko przyklejone do płyty wierzchniej i spodniej lecz każde z żeberek powinno być wsunięte pod drewniane, ponacinane listwy wzmacniające łączenie płyty spodniej z boczkami i mocno przez nie przytrzymywane;

gitara akustyczna do nauki
Żeberko wklejone prawidłowo – mocno przytrzymywane przez ponacinaną listwę

akustyk do nauki gry
Żeberko wklejone nieprawidłowo – nie zostało wsunięte pod ponacinaną listwę

gitara do nauki gry
Progi wychodzące z boku gryfu

 • struny powinny być co najmniej „dwunastki” czyli o grubości 0.01200″. Tylko takie dają gwarancję dobrego brzmienia gitary akustycznej bo tylko takie są w stanie pobudzić do drgań akustycznych drewno gitary. Jeśli są cieńsze, to założono je tylko z jednego powodu: żeby źle ustawiona gitara wydawała się kupującemu bardziej miękka! Przeczytajcie więcej na temat doboru strun do gitar akustycznych we wcześniej opublikowanym poście.

Czy warto kupować gitarę elektroakustyczną na początek?

Kupując gitarę elektroakustyczną trzeba liczyć się z tym, że cena gitary wzrośnie. Warto pamiętać także, iż elektronikę do każdej gitary można zamontować w każdym momencie. Istnieje nawet elektronika, której montaż nie wymaga ingerencji w konstrukcję gitary. Jak wygląda taka elektronika i jak ją zamontować dowiesz się z naszego videoporadnika:

Jeśli jednak jesteś zdecydowany, że swoją przygodę chcesz zacząć od razu od elektroakustyka, to wcale nie musisz liczyć się z dużymi kosztami dodatkowymi! Specjalnie dla osób takich jak Ty przygotowaliśmy ofertę z naszym sztandarowym modelem gitary akustycznej T.Burton Greengo.

Jaką gitarę kupić a jakiej lepiej nie

Gitary używane T.Burton

Każda gitara przeszła pełny przegląd u lutnika i jest w 100% sprawna. Zaletą używanych gitar (poza znacznie obniżoną ceną) jest już „rozegrane” drewno, cechujące się wydłużonym sustainem.

gitara na prezent

 Znajdziesz je tutaj!

Często w internetowych sklepach wystawione są gitary różnych popularnych marek lecz w zaskakująco niskich cenach. Są one haczykiem na który sprzedający stara się złapać kupującego. Otóż proceder ten wygląda tak: kiedy spróbujesz taką dziwnie tanią gitarę zakupić w sklepie internetowym wystawiający ją poinformuje ciebie mailem, że on już jej nie ma ale on ma akurat tobie do zaproponowania … i tu pada nazwa gitary innej marki na której ów sprzedający ma albo baaardzo dobry zarobek.

Dotyczy to także popularnych modeli gitar T.Burton, one również często są obecne w ofercie sklepów internetowych lecz – nieobecne fizycznie w ich magazynach. Nie spotkacie T.Burtona w cenie poniżej 530 zł w ofercie żadnego z realnie istniejących i naprawdę posiadających je w swoim magazynie sklepów! Jeśli gdzieś taki jest to z całą pewnością taki jak wyżej opisałem – „wirtualny” albo… uszkodzony!

Jeśli chcesz kupić gitarę akustyczną T.Burton „z pierwszej ręki” zapraszam do naszego, firmowego sklepu http://oferta.kisielewski.com.pl/.

Gitary tańsze, uszkodzone w transporcie, używane lub powystawowe znajdziesz tam również. Są wystawione do sprzedaży w Factory Outlet.

Ciąg dalszy rozważań na temat „Jaką gitarę akustyczną kupić a jakiej lepiej nie” znajdziesz w artykule: https://www.kisielewski.com.pl/jaka-gitare-akustyczna-kupic-a-jakiej-lepiej-nie/. Zapraszam do lektury!

jaka gitara na początek
T.Burton Riverside – słoje drewna płyty wierzchniej
jak zacząć grać na gitarze
T.Burton Riverside – klucz typu groover

Share