bas akustyczny t burton gitara basowa acoustic bass guitar

 

 

 

 

Choć elektryczne gitary basowe cieszą się znacznie większą popularnością, basy akustyczne jednak zaskarbiły sobie uznanie wśród basistów będąc poręcznym i praktycznym substytutem kontrabasu. Są często używane w muzyce folkowej, spotyka się je także w jazzie. Przyjrzymy się basówce akustycznej z naszej oferty: T.Burton Queen Bass-C-N.

 

Pierwsze spotkanie

t burton queen bas akustyczny acoustic bass guitar

T.Burton Queen Bass-C-N w pełnej krasie.

Bas czterostrunny, z dużym pudłem, w kolorze naturalnego drewna. Palisandrowa podstrunnica i mostek, 22 progi o rozmiarze jumbo, intarsjowana rozeta z mahoniu. Klucze o zamkniętej konstrukcji (zwane „olejowymi lub „die-cast”).

Co sprawia, że nasz bas jest wyjątkowy?

Wnętrze

Żebrowanie gitary akustycznej, przecięliśmy jeden egezemplarz dla uwidocznienia systemu żeber.

T.Burton Queen basy akustyczne, tak samo jak wszystkie gitary naszej firmy, są wyposażone w dopracowany, zapewniający lekkość i stabilność płyty wierzchniej system  ożebrowania. Ten system żebrowania umożliwia użycie cieńszej od standardowej płyty wierzchniej, co sprawia, że brzmienie basu jest bardzo donośne, klarowne, nie jest „zmulone”.

Wnętrze gitary basowej akustycznej T.Burton Queen Bass C-N.

Wygląd i brzmienie

T.Burton Queen Bass C-N, widok od strony płyty spodniej.

Żyłkowanie jest eleganckie, klonowe. Dla podkreślenia środka pasma akustycznego płyta spodnia i boczki są wykonane z mahoniu, użyliśmy bardzo cienkiej warstwy lakieru, dzięki czemu nie wytłumia on dźwięku wydobywanego z pudła rezonansowego.

mahoń pudło rezonansowe gitara akustyczna basowa bas akustyczny acoustic guitar bass t.burton

Z brzegu klonowe, od środka wielowarstowe żyłkowanie basu T.Burton Queen Bass-C-N

Uznanie u profesjonalnych muzyków

Nasz bas akustyczny został doceniony przez Roberta Kordylewskiego, zobacz jak na nim gra solo:

Elektronika

lr baggs ab4 bas akustyczny t.burton pickup piezo przetwornik

Mostek gitary T.Burton Queen Bass C-N z zamontowanym podstawkiem zintegrowanym z pickupem AB4 firmy L.R.Baggs.

Na życzenie klienta montujemy do naszych basów wybrane przez nich pickupy których mamy całkiem spory wybór. Najnowszym, a naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem, jest przetwornik piezo zintegrowany z podstawkiem (białym plastikowym/kościanym elementem w mostku, który ma wiele przeróżnych i nierzadko dziwnych nazw w gitarowym żargonie) ze stajni L.R. Baggsa – AB4.

przetwornik pickup przystawka piezo ab4 lr baggsTak prezentuje się przetwornik piezo L.R.Baggs  AB4 do basu akustycznego prosto po wyjęciu z pudełka.

Pickup ten zapewnia idealne wyrównanie głośności każdej ze strun i mocne, klarowne brzmienie. Ma sygnał na tyle duży, że nie ma konieczności używania do niego preampu!

Montaż AB4 nie jest trudny ale wymaga precyzyjnego ukształtowania podstawka zinterowanego z pickupem piezo. Nie ma tu miejsca na błąd, jeśli podstawek zostanie ukształtowany jako zbyt niski nic juz się nie zrobić. Podkładki podwyższające go są wysoce niewskazane, jedyna rada to zakupić drugi pickup i podjąć próbę ukształtowania podstawka od początku.  Zobacz relację z montażu AB4 w basie akustycznym T.Burton Queen Bass-C-N. Została przeprowadzona w naszym warsztacie lutniczym, w którym dobieramy elektronikę do gitar z posiadanego szerokiego asortymentu urządzeń różnych marek, cen i jakości.

Bas T.Burton Queen C-N w wersji bezprogowej

Taki bas zastępuje z powodzeniem kontrabas lecz jest o wiele bardziej poręczny. Jest bardziej ergonomiczny niż kontrabas  gra się na nim w poziomie, co ułatwia korzystanie basistom przyzwyczajonym do elektrycznej gitary basowej. Wersja T.Burton Queen Bass C-N Fretless jest również dostępna!

podstrunnica fretboard struny nylonowe blacknylon gitara basowa bezprogowa bas bezprogowy fretles bass acoustic akustyczny

Dziękujemy za przeczytanie artykułu, wszystkie przedstawione produkty są dostępne w naszym sklepie. Zapraszamy!

Share