gitary elektroakustyczne t.burton

 

 

 

 

Tym, co różni gitary elektroakustyczne T.Burton od innych elektroakustyków jest elastyczność rozwiązań. Możesz do wybranej przez siebie gitary wybrać pickup jaki chcesz, a montaż przetwornika zostanie wykonany bezpłatnie!

Na hakach w naszym sklepie w zasadzie nie wiszą gitary elektroakustyczne T.Burton. Mamy duży wybór gitar akustycznych oraz równie duży (jak nie większy) wybór elektroniki jaką możemy do nich zamontować i kompletujemy gitary z pickupami stosownie do konkretnych potrzeb i możliwości finansowych użytkowników. Do celów testowych mamy kilka gitar elektro z najbardziej popularnymi i najwyżej przez nas cenionymi pickupami, wiele pickupów potrafimy szybko w sposób tymczasowy zamontować do gitary w celu doboru elektroniki stosownie do gustu użytkownika.

Uważaj na gitary z „fabrycznie” zamontowaną elektroniką. Zazwyczaj jest to elektronika budżetowa, ledwo spełniająca wymagania nawet mało wymagającego uzytkownika. Producent gitar montuje do produkowanej przez siebie gitary akustycznej tanią elektronikę chcąc stworzyć gitarę elektroakustyczną w jak najniższej cenie i nie dbając o jakość pickupa. Zakłada, że przetwornik nie będzie zbyt często używany więc nie ma sensu wydawać na niego zbyt dużo pieniędzy. Zdrowe cięcie kosztów lecz, niestety, niezbyt korzystne dla użytkownika gitary pragnącego dobrze ją nagłośnić.

Nagłośnienie gitary akustycznej na scenie ma to do siebie, że mniejsze znaczenie dla jakości brzmienia ma jakość gitary za to decydujące – jakość użytego przetwornika i preampu. Chcesz dobrze brzmieć na scenie – zainstaluj wysokiej jakości pickup do gitary akustycznej!

Wiemy, jaka elektronika ma szanse spełnić Twoje wymagania, doradzamy przedstawiając alternatywne rozwiązania i pozostawiając Tobie finalny wybór.

A teraz kilka rzeczy, które warto wiedzieć, żeby dokonać świadomego wyboru przetwornika.

Podstawowy podział pickupów wynika z metody pozyskiwania sygnału akustycznego. Pickupy dziela się zatem na piezoelektryczne, magnetyczne i mikrofonowe.

Pickupy piezo są najpopularniejsze, zależnie od konstrukcji elementem czynnym jest krystaliczna beleczka, elastyczny drucik w oplocie lub cienki paseczek. Umieszcza się je pod podstawkiem mostka. Dźwięk strun jest przekształcany na drgania elektryczne przez ich nacisk na pickup.

Pickupy magnetyczne znajdują zastosowanie w gitarach ze stalowymi strunami, nie próbuj używac takiego pickupa w gitarze ze strunami nylonowymi! Są zbudowane z magnesu (lub kilku magnesów) stanowiącego rdzeń na który nawinięte są zwoje cienkiego drutu miedzianego. Drgania strun zamieniane są na drgania elektryczne dzięki zjawisku indukcji magnetycznej. Jeśli uważasz, że takie pickupy mogą i powinny być używane tylko i wyłącznie w gitarach elektrycznych to się mylisz, najwyższej klasy, powszechnie pożądane pickupy do gitar akustycznych (M1, M80, AG6) są zbudowane w taki właśnie sposób.

Pickupy mikrofonowe zbierają drgania akustyczne z powietrza, są to mikrofoniki usytuowane we wnętrzu pudła rezonansowego, do tej samej kategorii zaliczane są także mikrofony zbierające dźwięk bezpośrednio z płyty rezonansowej (pickupy kontaktowe). Wbudowane w instrument mikrofony stwarzają mozliwość najbardziej wiernego przekazywania brzmienia instrumentu choć wcale nie jest tak, że najbardziej wierne przekazywanie tonu jest tym, czego potrzebujemy. Potrzebujemy czytelności, wyrazistości, skuteczności. Mikrofony niekoniecznie spełniają te wymagania, są ponadto bardzo wrażliwe na sprzężenia.

Najkorzystniejsze dla czytelności, wyrazistości i skuteczności jest używanie systemów kombinowanych. Znane, najbardziej cenione z pickupów to miks magnetyka z mikrofonem, piezo z mikrofonem lub wręcz urządzenia piezo-magneto-mikrofonowe.

Najbardziej cenionymi pickupami montowanymi przez nas do T.Burton’ów są M80 i Anthem.

L.R.Baggs M80 T.burton gitara elektroakustyczna przetwornik do gitary pickup

M80, najbardziej zaawansowany technologicznie przetwornik magnetyczny z funkcją mikrofonowania produkowany przez L.R.Baggs, najbardziej innowacyjną firmę branży nagłośnienia instrumentów akustycznych. Bezinwazyjny montaż, perfekcyjne brzmienie. Tylko do gitar ze stalowymi strunami!

M80 firmy L.R.Baggs to szczytowe osiągnięcie w dziedzinie budowy pickupów magnetycznych z funkcją mikrofonowania. Ma pasmo akustyczne sięgające w dolnym zakresie częstotliwości niebywale niskiej wartości 40 Hz, znakomicie przekazuje nie tylko brzmienie dżwięków generowanych przez struny lecz także, w bardzo naturalny sposób, brzmienie technik perkusyjnych (często stosowanych w foingerstyle). Jest to urządzenie kochane przez akustyków, urządzenie typu plug-and-play, nie wymagające żadnych regulacji! Gra absolutnie perfect i nie ma potrzeby nic „kombinować”. Doskonały do gry w zespole. Koniecznie zobacz test w formie wideo!

Test porównawczy przetworników magnetycznych M1 i M80 firmy L.R.Baggs oraz MSP-50H firmy Artec
L.R.Baggs Anthem przetwornik do gitary gitara elektroakustyczna t.burton pickup

Anthem firmy L.R.Baggs to dwa pickupy, piezo i mikrofonowy. Kontroler na krawędzi otworu rezonasowego umożliwia regulację balansu między nimi i łącznej głośności. Naturalne brzmienie, nieinwazyjny montaż. Dostępny w 3 wersjach, w tym także do gitar ze strunami nylonowymi.

Anthem, tego samego producenta, kalifornijskiej firmy  L.R.Baggs, to mikrofon z pickupem piezo. Mikrofon nie dotyka płyty wierzchniej, jest umieszczony w odległości 3 mm od jej powierzchni, żeby zbierać dźwięki z wnętrza gitary. Najlepszy na świecie pickup piezo o nazwie Element L.R.baggs uzupełnia pasmo dźwięków przekazywanych przez system do wzmacniacza o tony niskie. Znakomity pickup, o bardzo naturalnym brzmieniu, idealny do fingerstyle. Istnieje możliwość regulacji wzajemnego stosunku sygnałów mikrofonowego i piezo.

L.R.Baggs Anthem Stage Pro przetwornik do gitary gitara elektroakustyczna t.burton pickup

Mikrofon PZM przetwornika Anthem jest przyklejany pod mostkiem gitary. Mikrofonik nie dotyka płyty wierzchniej, jest usytuowany 3 mm od jej powierzchni żeby zbierać dźwięk z powietrza. Studyjna jakość!

Stage Pro Anthem to coś dla osób lubiących poszukiwania własnego brzmienia lub posiadających gitarę z już wyciętym otworem na equalizer. Poza tym, że to Anthem, bezkonkurencyjny pickup do fingerstyle i innych technik gry solowej, Stage Pro ma szerokie mozliwości kreacji brzmienia i, last but not least, dużą łatwość wymiany baterii.

t.burton l.rbaggs anthem przetwornik gitara akustyczna

 

Przetwornik Anthem Stage Pro firmy L.R Baggs z mikrofonem i equalizerem

Inne pickupy L.R.Baggs, a jest ich bardzo duży wybór i spełnią najbardziej wyszukane wymagania, znajdziesz na naszej stronie

artec przetwornik mikrofonowy gitara akustyczna elektroakustyczna t.burton

Artec SHP5 Przedwzmacniacz + mikrofon + piezo PC85. Suwak blend pozwala na miksowanie brzmienia piezo i mikrofonu. Nie ustawiaj zbyt dużego udziału składowej mikrofonowej! 15-30% to wartości wystarczające do nadania brzmieniu naturalności lecz jeszcze nie zagrażające sprzężeniami.

Artec, koreańska firma produkująca dla wielu światowych marek (nigdy nie przyszłoby Tobie do głowy, jakie logotypy nakleja się na pickupach wyprodukowanych w wielkiej fabryce Artec’a), ma do zaproponowania pickupy magnetyczne w dużym wyborze. Ku zaskoczeniu użytkowników sprawdzają się one znakomicie przy nagłaśnianiu gitar akustycznych. W odróżnieniu od najbardziej popularnych pickupów piezo nie kompresują dźwięku, mają łagodniejszy, pozbawiony szklistości piezaków ton.

 

przetwornik do gitary gitara elektroakustyczna t.burton pickup

Pickup Artec PC85. Piezo w formie drucika w oplocie o grubości zaledwie 1,8mm!

Zaskakuje wysoka jakość dźwięku z pickupów piezo firmy Artec. Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest pickup piezo w postaci elastycznego drucika w miedzianym oplocie (PC85). Pickup ten jest aktywny na całej długości, więc można wykorzystywać go w instrumentach o różnym rozstawie strun, równie dobrze nadaje się do basu akustycznego jak do gitary dwunastostrunowej czy instrumentów etnicznych.

Panel kontrolerów przedwzmacniacza CEQ montowanego w boczku gitary. Preamp z wbudowanym tunerem ma wskaźnik poziomu naładowania baterii, czterokanałowy equalizer, przełącznik fazy i pokrętło głośności.

Jeśli jednak wolisz tradycyjne rozwiązania, chcesz mieć pickup piezo oraz pragniesz mieć pod ręką panel kontrolerów do regulacji głośności i barwy dźwięku, to Artec produkuje dla ciebie całą gamę przetworników tego właśnie rodzaju. Ich preampy mocujemy w boczku gitary, w miejscu dogodnym do kontroli parametrów brzmienia lecz nieprzeszkadzającym w grze. Preampy do pickupów piezo Artec zazwyczaj są wyposażone w tuner co jest ich istotna zaletą.

Artec Przetwornik Powierzchniowy Surface-Adhesive A1-P63 przetwornik do gitary gitara elektroakustyczna t.burton pickup

Artec Przetwornik Powierzchniowy Surface-Adhesive A1-P63. Wystarczy jedynie przykleić go do pudła rezonansowego i podłączyć to wzmacniacza, by cieszyć się doskonałym brzmieniem!

Kontaktowe mikrofony firmy Artec znajdują licznych fanów z racji możliwości szybkiego, nieinwazyjnego montażu. Przykleja się je do pudła rezonansowego instrumentu za pomocą dołączonej do pickupa modeliny. Znakomite rozwiązanie na szkolnych przeglądach, przełożyć pickup z jednej gitary do drugiej można w jedną chwilę!

Dla osób lubiących eksperymenty Artec produkuje urządzenie stwarzające nieograniczone możliwości wyboru i miksowania trzech rodzajów pickupów: magnetycznego, mikrofonowego i piezo. Nazywa się Vertex M.

Artec VERTEX-M Przetwornik Aktywny Magnetyczny Humbucker przetwornik do gitary gitara elektroakustyczna t.burton pickup

Przetwornik Artec Vertex M. Kombinacja przetwornika piezo, magnetycznego i mikrofonowego pozwala na niesamowitą kombinację brzmienia. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia!

Wszystkie pickupy i preampy do gitar zakupionych w naszym sklepie montujemy bezpłatnie. Żeby obliczyć cenę gitary T.Burton z pickupem i preampem wystarczy po prostu zsumować ceny gitary, pickupa i preampa. Nie płacisz za montaż 150-200 zł. Tyle to kosztuje według cennika naszego warsztatu, tyle oszczędzasz kupując u nas gitarę T.Burton z zamontowanym pickupem!

Share