dobra gitara akustycznaTargi, targi i po targach… ale niezupełnie, rozmach imprezy, która odbyła się w dniach 20-22 września w Krakowie 2007, długo jeszcze pozostanie w naszej pamięci.

Przede wszystkim należy podkreślić, że z roku na rok zwiększa się liczba wystawców, a co za tym idzie rośnie atrakcyjność imprezy. Nie pozostają na to obojętni zwiedzający, w tym roku Music Media odwiedziły prawdziwe tłumy! Z pewnością duża w tym zasługa komisarza targów Pana Niewińskiego kładącego duży nacisk na promocję imprezy we wszystkich mediach muzycznych.

Targi muzyczne w Krakowie to nie tylko pokaz instrumentów i oświetlenia, ale także masa imprez dodatkowych, w tym koncerty i recitale na specjalnie na tę okazję wybudowanej scenie oraz prezentacje i seminaria. Niestety nie mogliśmy w pełni skorzystać z tych atrakcji, gdyż na pierwszym miejscu położyliśmy nacisk na obsługę licznych gości odwiedzających nasze stoisko.

W tym roku postawiliśmy na zaprezentowanie dużego wyboru sprzętu, ale największą atrakcją naszego stoiska była obecność 2 znakomitych gitarzystów – Piotra Słapy i Krzysztofa Błasia. Przez 3 dni prezentowali oni możliwości instrumentów zarówno podczas gry solo jak i w duecie podczas licznych, improwizowanych jamów.

Bardzo ważną dla nas częścią stoiska była ta poświęcona promocji szkoły gry na gitarze „Gitarowe wyzwania”. Premiera szkółki DVD odbyła się właśnie na targach a Krzysztof Błaś, jej autor, spędził 3 dni na naszym stoisku prezentując ją publiczności. My czuliśmy się zobowiązani do uczestniczenia w promocji z dwóch powodów: po pierwsze mieliśmy skromny udział w jej powstaniu a po drugie cieszy nas, gdy możemy przyczynić się do promocji gitary akustycznej i fingerstyle’u w Polsce.

Targi w Krakowie były rzadką okazją do wzięcia w rękę prawdziwego Taylora oraz osobistego przetestowania innych instrumentów, na co dzień niedostępnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Taylor T5 – w zależności od ustawienia przełącznika gitara elektryczna lub akustyczna, a w obydwu zastosowaniach – rewelacyjna. Oferuje ona niezwykłą paletę barw odkrywając przed muzykiem nowe i bardzo szerokie możliwości brzmieniowe.

Oczywiście nie zabrakło dobrze znanych już Garrison’ów ( w tym akustycznej gitary basowej), oraz dużej kolekcji T. Burton’ów. Wśród tych ostatnich dużym powodzeniem cieszył się model Foresthill ze świerkową, litą płytą wierzchnią. Obejrzeć można było zarówno model 6-cio jak i 12-sto strunowy. Trzeba przyznać, że klienci doskonale orientują się w asortymencie poszczególnych firm – byliśmy zasypywani gradem konkretnych, sprecyzowanych pytań, które z reguły dotyczyły wysokich, drogich modeli T. Burtona z modelem Foresthill na czele a także Taylor’a i Garrison’a.

Najwięcej gości przyciągnęło stanowisko z elektrycznymi „zabawkami”. Potężna ściana Electro-Harmonix’ów i możliwość wypróbowania każdego z nich robiły wrażenie! Co nas cieszyło, muzycy byli zainteresowani nie tylko doskonałymi przesterami tej firmy, ale także z dużą ciekawością ogrywali różnorodne efekty modulacyjne i inne, oryginalne brzmieniowo urządzenia ze stajni tego amerykańskiego producenta. Do muzycznych przygód z urządzeniami E-H przygotowaliśmy gitary elektryczne TB (siostrzana marka akustycznych T. Burton’ów). Już wyszły z fazy prototypu, można było wziąć do ręki seryjne produkty: znanego z zeszłorocznej ekspozycji targowej SMOOTH?a oraz TIGER’a i STARDUST?a. Wkrótce – kolejne modele TB Electric Guitars, data zakończenia produkcji kolejnych kilkunastu modeli (30 września) nie pozwoliła nam na zaprezentowanie ich na targach, zapraszamy na ich „degustację” w sklepach muzycznych.

Miały to być 3 dni ciężkiej pracy, ale my wraz z gośćmi odwiedzającymi nasze stoisko bawiliśmy się świetnie. Niestety, wszystko się kiedyś kończy. Trzy dni gitarowego szaleństwa zleciały prędko, już teraz zapraszamy wszystkich za rok. Bo my snujemy już plany na Music Media 2008.

Share