Kupowanie zestawów składających się z gitary akustycznej, pokrowca, tunera, kostek i strun zapasowych jest dobrym zwyczajem kochających rodziców i dziadków chcących obdarować potomków wymarzoną gitarą. Wprawdzie gitara sama zagra, ale niezbędne do jej użytkowania akcesoria trzeba będzie kupić tak czy inaczej, prędzej czy później. Bez niektórych z nich zagranie pierwszych akordów na gitarze będzie utrudnione a bez innych narazimy kosztowny instrument na uszkodzenie.

Zacznijmy jednak od samej gitary.

Gitara akustyczna czy klasyczna?

Potomek będzie bardziej zadowolony z gitary akustycznej. Ładniej taki instrument brzmi od gitary klasycznej, jest też bardziej podobny konstrukcyjnie do gitary elektrycznej, a młodość, nic na to nie poradzisz, jest zapatrzona w gitarzystów grających na elektrykach i pragnie ich właśnie naśladować, a niestety nie tuzów grania klasycznego.

Czym się różni gitara klasyczna od akustycznej i jaką gitarę wybrać wyjaśnia Michał Sieniawski

Jak bardzo taniej gitary lepiej nie kupować?

Kupując gitarę z marketu lub podejrzanie tani zestaw gitary z akcesoriami na allegro możesz wyrządzić krzywdę swojemu dziecku. Taki „instrument” nie będzie dobrze brzmiał, za to z pewnością będzie ranił palce i szybko zabije to, co u początkującego muzyka najważniejsze – muzyczną pasję. Otrożność i głęboka rozwaga w temacie tego akapitu jest, zapewniam cię, jak najbardziej wskazana.

[sociallocker]

Obejrzyj film wyjaśniający dlaczego lepiej nie wyrzucać pieniędzy przez okno kupując gitarę za parę stówek.

Graniczną ceną zestawu gitara + pokrowiec + kostki + coś tam jeszcze jest 500 zł.

Taniej po prostu się nie da jeśli nie chcesz w dwa tygodnie po obdarowaniu potomka zostać zmuszonym do podjęcia walki z problemem reklamacji, a najpewniej – egzekwowania zwrotu pieniędzy. Bo naprawa i regulacja instrumentu wykonanego z przysłowiowych „tektury i styropianu” na pewno okaże się niemożliwa.

Jako wyczerpujące uzupełnienie powyższego polecam przeczytanie artykułu http://kisielewski.com.pl/jaka-gitare-akustyczna-kupic-a-jakiej-lepiej-nie/

Jaką gitarę akustyczną kupić?

Rozważ wybór T.Burton Greengo jako pierwszej gitary potomka. I twojej też, bo niby dlaczego nie miałabyś/nie miałbyś zacząć grać na gitarze razem ze swoim dzieckiem.

T.Burton Greengo

mają dobrą sławę, T.Burton to polska marka, są produkowane, jak wszystkie gitary w cenie poniżej 3000 zł, na dalekim wschodzie, ale ostatni etap produkcji odbywa się w Poznaniu. Tu gitary podlegają finalnym, niezbędnym regulacjom. Z osobami które się nimi zajmują możesz w każdej chwili porozmawiać dzwoniąc pod numer 512 375 022, a jeśli zdarzy się niemiła sytuacja typu ułamanie główki lub urwanie klucza gitara zostanie naprawiona błyskawicznie bez zbędnych korowodów lub konieczności odsyłania za granicę.

t.burton greengo kolory

Zbuduj „zestaw startowy” samodzielnie

Jego elementami powinny być poza gitarą:

 • Tuner – niezbędny zwłaszcza wtedy gdy adept sztuki gitarowej nie miał nigdy do czynienia z gitarą. Nie nastroi jej bez wsparcia elektronicznego urządzenia.
 • Pokrowiec lub futerał – niezbędny dla utrzymania nowo otrzymanego instrumentu w dobrej formie. Nie chodzi tu tylko o ochronę przed kurzem i uszkodzeniami, bardzo ważne jest zabezpieczenie go przed nadmiernym wysychaniem.
 • Nawilżacz – drobiazg niezbędny w naszym klimacie, aby gitara służyła długo i nie stwarzała niepotrzebnych problemów.

Pomoże Tobie w zrozumieniu problemu przesuszania gitar w warunkach zimowych przeczytanie artykułu http://kisielewski.com.pl/jak-zabezpieczyc-gitare-przed-zima/

 • Kostka – nie jest niezbędna, bardzo popularne jest granie na gitarze akustycznej palcami. Możesz ją jednak włączyć do zestawu, początkujący gitarzysta lub taki, który jest zapatrzony w gwiazdy rocka grające na gitarach elektrycznych bardzo się z niej ucieszą.
 • Pasek – nie przyda się kiedy jeszcze nie umie się grać, zakup paska do gitary to dobry pomysł na prezent dla początkującego gitarzysty ale nie teraz, podaruj go przy najbliższej nadarzającej się okazji.
 • Struny – zupełnie niepotrzebne w „zestawie startowym”. Nie kupuj strun. Te które są założone w gitarze spokojnie wytrzymają kilka miesięcy.
 • Elektronika – nie kupuj także na początek gitary elektroakustycznej. Początkujący gitarzysta nie wykorzysta jej, ona jest przydatna wtedy, kiedy już umie się grać i ma się w planach występy publiczne. Kiedy przybędzie już umiejętności zawsze można elektronikę dokupić i uczynić z gitary akustycznej elektroakustyczną.

Jeśli chcesz zbudować „zestaw startowy” z produktów polecanych przeze mnie

 • Wybierz kolor gitary T.Burton Greengo. Kup tę gitarę o pięknym, głębokim brzmieniu, doskonale strojącą, wykonaną z trwałych materiałów, skonstruowaną tak, że poddaje się regulacjom wskazanym np. po wymianie strun na grubsze lub cieńsze. Nie zawiedziesz się, prawie nie mamy zwrotów ani reklamacji.
 • Dodaj pasujący do niej pokrowiec, lub futerał. Jeśli wybierzesz pokrowiec to pamiętaj, im sztywniejszy – tym lepiej zabezpieczy przed uderzeniami. Zobacz film wyjaśniający czym różnią się pokrowce T.Burton z usztywnieniem specjalną pianką dwuwarstwową (to pokrowce typu CAMP i PRO).

Pokrowce T.Burton CAMP i PRO posiadające wyłożenie usztywniającą pianką dwuwarstwową skutecznie zabezpieczającą gitarę przed uszkodzeniami

 • Wybierz nawilżacz.
 • Wybierz kostkę a najlepiej – kup kilka kostek o różnych grubościach.
 • Nie kupuj strun, nie kupuj paska (a zresztą: pokrowce T.Burton mają w kieszeniach całkiem fajne paski do gitary), nie kupuj gitary elektroakustycznej.

 

Grzegorz Kisielewski

 

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! W nagrodę otrzymujesz od nas 7% RABATU na kultową gitarę T.Burton Greengo.
KOD RABATOWY: GREENGO
Wystarczy, że wpiszesz go w odpowiednie miejsce podczas składania zamówienia i gotowe!

nagłośnienie sklep

 

 

Share