kabel neutrik

W produkcji tak ważnego akcesorium jakim jest kabel gitarowy lub mikrofonowy kompromis jest rzeczą której należy unikać jak ognia. Każdy, kto używa kabli, bez względu na to czy jest zawodowcem czy amatorem-pasjonatem muzyki, nie raz dostał po uszach próbując rozwiązań oszczędnych lub prowizorycznych.

Nie zasługujesz na to, żeby nękały cię: brumienie, wrażliwość kabla na nadepnięcie, na usytuowanie względem wzmacniacza, konieczność naprawy niedziałającej wtyczki w najmniej oczekiwanym momencie (a już nie daj boże – na scenie) albo katastrofa polegająca na tym, że tip wtyczki jack oderwał się i został w gnieżdzie jack wzmacniacza.

Zapraszam na krótką wizytę w naszym warsztacie, gdzie produkujemy ręcznie kable gitarowe i mikrofonowe T.Burton. Mamy dzisiaj do zrealizowania klika zamówień więc jest okazja do zrobienia paru zdjęć, opowiem też tobie o kilku ważnych i, wydaje mi się, ciekawych rzeczach.

Wysoka jakość lutu i samego procesu lutowania daje gwarancję trwałości łącza. Lutujemy solidnie, chyba przyznasz.

ekranowany kabel gitarowy

2 XLR-y już gotowe, pozostałe wtyki już polutowane, pozostał tylko montaż obudów. Trzymamy się twardo instrukcji Neutrika, zdarzało na się dzwonić do dystrybutora tych wtyków z prośbą o wyjaśnienie problematycznych kwestii. Należy do nich, na przykład, problem z montażem bardzo grubych kabli jakich my używamy. Nasze kable mają średnicę 7,5 mm, nie mieszczą się w zwykłych wtyczkach jack lub XLR. Okazało się, że Neutrik przewidział rozwiązanie także tego problemu, istnieje metoda na montaż wtyków Neutrik nawet do kabli o średnicy 8 mm!


kable gitarowe neutrik

Tylko „pancerne” wtyczki Neutrik produkowane w Księstwie Lichtenstein dają gwarancję pewnego mocowania kabla. Taka wtyczka nie rozleci sie nawet kiedy przejedziesz po niej czołgiem!


wtyk neutrik

Czerwone wtyki Neutrik to wtyczki Silent, wyłączające przepływ prądu kiedy wkładasz wtyczkę do gniazda gitary. Unikasz w ten sposób niemiłego kliknięcia mogącego nawet zniszczyć głośnik wzmacniacza!

neutrik silent

Wtyczka Silent w całej okazałości. Na końcu złotego wtyka (ringa) widoczna jest srebrna tulejka. Jej wciśnięcie w obudowę wtyku podczas wkładania wtyczki do gniazda gitary włącza przepływ sygnału z gitary do wzmacniacza. Kiedy wyjmujesz wtyczkę z gitary tulejka wraca na swoje miejsce i odłącza przepływ prądu. Zarówno podczas wkładania wtyczki jak i podczas jej wyjmowania nie słychać kliknięcia!

kabel silent

Kable gitarowe T.Burton przygotowane do wysyłki do sklepu detalicznego. Na wtyku jednego z kabli oznaczenie AMP – jest to kabel kierunkowy, tę wtyczkę należy umieścić w gnieździe wzmacniacza.

kable instrumentalne

Kable przygotowane do wysyłki. Zrealizowaliśmy specjalne zamówienie do studia nagrań.

kable t.burton

Kable gitarowe T.Burton już na hakach ekspozycyjnych w sklepie muzycznym.

kabel jack jack

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kable T.Burton dostępne są w ofercie naszego sklepu! 

Share