Align seriesL.R.Baggs to najbardziej innowacyjna firma branży nagłaśniania gitar akustycznych. Kiedy usłyszeliśmy, że L.R.Baggs wypuszcza na rynek nową serię produktów, wiedzieliśmy, że będzie to coś wyjątkowego. Rzeczywiście, seria Align to najwyższej klasy efekty gitarowe w kostkach, stworzone z myślą o użytkownikach gitar akustycznych. W skład serii wchodzą:

 • znany już gitarzystom grającym na akustykach przedwzmacniacz SESSION;
 • przedwzmacniacz z sześciokanałowym korektorem EQUALIZER;
 • specjalnie zaprojektowany pogłos REVERB oraz
 • najbardziej nieskazitelny jaki zdarzyło się Tobie widzieć, całkowicie dyskretny, ACTIVE DI, aktywny DI-Box.

Ta wszechstronna seria efektów z łatwością rozszerzy Twoją paletę tonalną dzięki szerokiej palecie kontrolerów, zaprojektowanych tak, aby uzupełnić i wzbogacić brzmienie instrumentów akustycznych.

L.R. Baggs Align Series

Preamp, który musisz mieć!

Dlaczego Para DI albo Venue DI są preampami, które powinny znaleźć się w arsenale każdego gitarzysty? Dowiesz się z artykułu o tych dwóch najbardziej trafionych produktach firmy L.R.Baggs. Jeśli doczytasz do końca – otrzymasz rabat na zakup tych urządzeń!

Dowiedz się więcej…

ALIGN SERIES
SESSION
Przedwzmacniacz akustyczny z korektą nasycenia i kompresji

Oto co mówi o swoich nowych produktach Lloyd R. Baggs: „Zainspirowani sesjami wideo LR Baggs Handcrafted Video i naszymi doświadczeniami w niektórych wspaniałych studiach Nashville zbudowaliśmy SESSION, urządzenie przenoszące studio dźwiękowe na Twoją scenę. Obwody SESSION poprawiają akustyczny odbiór i wzbogacają dźwięk w sposób, jakiego można oczekiwać od doświadczonego inżyniera dźwięku wykorzystującego najlepsze na świecie sprzęty studyjne. Uchwyciliśmy tę magię studia i umieściliśmy ją w kompaktowym, łatwym w użyciu efekcie akustycznym, który radykalnie zmieni Twój dźwięk.”

L.R.Baggs Session

Często używana przez inżynierów dźwięku w postprodukcji saturacja dodaje ciepła, przestrzeni i przyjemnych w odbiorze składowych harmonicznych. Saturacja jednocześnie wygładza sygnał co pomaga uzyskać lepszy miks. Wyjątkowa metoda saturacji w SESSION stworzona została specjalnie dla gitary akustycznej w celu przeniesienia analogowego ciepła studyjnego i studyjnej klarowności brzmienia na scenę.

W przeciwieństwie do standardowej kompresji, która może zmiażdżyć naturalne pasmo akustyczne sygnału gitary, Comp EQ w SESSION działa tylko w 3 wąsko skupionych pasmach kompresji, w znanych akustykom, stwarzających problemy częstotliwościach. SESSION ukazuje w ten sposób w sposób niezakłócony pełnię pięknego brzmienia gitary akustycznej. Działa to w wysoce wyszukany sposób tak, że kompresory o niskiej, średniej i wysokiej częstotliwości są „czułymi” korektorami, reagującymi w czasie rzeczywistym na dynamikę. Im mocniej grasz, tym bardziej kompresują, kiedy grasz ciszej – kompresja ulega zmniejszeniu.

NAJISTOTNIEJSZE CECHY SESSION ALIGN SERIES:

 • Analogowa saturacja zwiększa ciepło i zawartość harmonicznych;
 • Kompresja / EQ wygładza typowe problematyczne częstotliwości.

ALIGN SERIES
EQUALIZER
Przedwzmacniacz akustyczny z 6-pasmowym korektorem i filtrem Anti-Feedback

L.R. Baggs Equalizer

Opierając się na doświadczeniach najbardziej cenionego przedwzmacniacza do gitary akustycznej Para Acoustic DI, EQUALIZER łączy w sobie wysoki stopień wzmocnienia tranzystorów FET z potężnym korektorem tonów, który pozwala na osiągnięcie bogactwa i równowagi brzmieniowej każdego akustycznego sygnału. 6-pasmowy korektor działa w czestotliwościach wyznaczonych tak, aby były najbardziej użyteczne w ulepszaniu brzmienia instrumentów akustycznych.

NAJISTOTNIEJSZE CECHY EQUALIZER ALIGN SERIES:

 • 6-pasmowy korektor do precyzyjnego rzeźbienia brzmienia;
 • Przełączalny filtr górnoprzepustowy tłumiący niepożądane niskie częstotliwości;
 • Przełącznik inwersji faz dla korekty brzmienia oraz likwidacji sprzężeń zwrotnych;
 • Przełącznik 3-pozycyjny Gain dla łatwej kontroli poziomu czułości wejścia;
 • Garret Null – opatentowany filtr automatycznie wycinający uciążliwe sprzężenia.

ALIGN SERIES
REVERB
Akustyczny efekt pogłosowy

REVERB to pogłos zbudowany odlr baggs reverb podstaw, w sposób do tej pory niespotykany, w celu uzupełnienia naturalnej dynamiki, brzmienia i ciepła instrumentów akustycznych. Obwód płynnie integruje sygnały Dry i Wet, dzięki czemu nigdy nie przytłacza i nie gubi oryginalnego sygnału. Poza pogłosem efekt ma wbudowany analogowy korektor, pomagający wiernie odzwierciedlić naturalne brzmienie instrumentu akustycznego. Regulacja barwy dodaje wszechstronności temu urządzenie poprzez umożliwienie zmiany dźwięku z ciepłego i wycofanego na otwarty i obecny. Rezultatem jest organiczny pogłos, który utrzymuje audiofilską czystość oryginalnego sygnału bez względu na to, w jakiej pozycji znajdują się potencjometry urządzenia REVERB.

NAJISTOTNIEJSZE CECHY REVERB ALIGN SERIES:

 • Reverb Control określa stopień zmieszania sygnał pogłosu z niezakłóconym sygnałem;
 • Decay dopasowuje długość ogona pogłosu;
 • Tone oferuje kontrolę nad ciepłem i jasnością brzmienia.

ALIGN SERIES
ACTIVE DI

Aktywny DI stworzony z myślą o pedalboardach gitarzystów akustycznych

LR Baggs Active DI

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w tworzeniu sprzętu o chararakterystyce studyjnej lecz do używania na scenie, Lloyd R. Baggs stworzył ACTIVE DI, będący ucieleśnieniem inżynierii L.R.Baggs na najwyższym poziomie. Ten z pozoru skromny efekt podłogowy zachowuje autentyczność dźwięku, zapewniając wysoki zapas skuteczności transmisji tonu dla szerokiej gamy sygnałów. Jeżeli używasz jednego zestawu efektów do różnych instrumentów, ten wyjątkowy Direct Box pozwoli Ci na wyciszanie wejścia przyciskiem Mute podczas przełączania instrumentów. Nie jest to tylko transformatorowy Di Box, ACTIVE DI posiada preamp, dzięki któremu dźwięk Twojej gitary stanie się jeszcze bardziej wyrazisty.

NAJISTOTNIEJSZE CECHY ACTIVE DI ALIGN SERIES:

 • Wyjścia XLR i jack ¼”;
 • Przełącznik Pad podbijający lub redukujący poziom sygnału wyjściowego;
 • Przełącznik Ground Lift skutecznie eliminujący brumy z pętli uziemienia;
 • Przełącznik inwersji faz dla najlepszego sterowania dźwiękiem i eliminacji sprzężeń;
 • Przełącznik Thru / Out zapewniający dobór najkorzystniejszego sygnału na wyjściu;
 • Przełącznik nożny Mute umożliwiający wyciszenie toru sygnałowego
  podczas przełączania instrumentów;
 • Opcja zasilania phantom 48V.

 

Produkty ALIGN SERIES dostępne będą w sprzedaży od marca 2018 r.

tylko na oferta.kisielewski.com.pl

 

Do nagłośnienia gitary w filmach przedstawiających produkty z serii ALIGN SERIES użyto rewolucyjnego systemu L.R. Baggs Anthem SL™opartego na technologii Tru•Mic. Technologia ta polega na montażu mikrofonu pod mostkiem, wewnątrz gitary akustycznej, by rejestrować prawdziwe brzmienie gitary lepiej, niż jest to w stanie zrobić mikrofon zewnętrzny. Dzięki zastosowaniu technologii PZM jest niewrażliwy na odbicia i interferencje dźwięków zniekształcające brzmienie, jest także niezwykle odporny na sprzężenia. Przetwornik piezo zamontowany w tradycyjny sposób dodaje jedynie najniższe częstotliwości by wzmocnić i podkreślić brzmienie gitary akustycznej.

Anthem SL™ oraz wiele innych produktów L.R. Baggs znajdziesz w NASZYM SKLEPIE

wejdź do sklepu

Share