dobry przetwornik do gitaryTak uważam. Tak myśli też Lloyd R. Baggs, który zaprojektował i zbudował właśnie dla ciebie sprzęt nagłaśniający najwyższej klasy. Jesteś osobą wartą tego, by twojej muzyki nie psuł sprzęt marnej jakości.

W plebiscycie Acoustic Guitar Magazine L.R.Baggs zdobył miano najlepszej marki oferującej przetworniki i przedwzmacniacze do instrumentów akustycznych w roku 2014.

Nic w tym więc dziwnego, że wybierasz L.R.Baggs, najbardziej innowacyjną firmę branży nagłośnienia instrumentów muzycznych wsłuchując się w wiarygodne opinie godne twojego zaufania. Produkty tej najbardziej innowacyjnej firmy branży nagłośnienia instrumentów akustycznych zdobywały liczne nagrody i wyróżnienia, śmiało można powiedzieć, że w ostatnich latach firma L.R.Baggs jest obdarowywana takimi nagrodami przez wszystkie magazyny muzyczne i na każdych muzycznych targach. W roku 2014 zdobyła znowu aż cztery pierwsze nagrody prestiżowego miesięcznika Acoustic Guitar w czterech kategoriach: preampy, pickupy magnetyczne, pickupy podmostkowe i pickupy inne.

dobry pickup do gitary

Pickupy i przedwzmacniacze buduje dla ciebie Llloyd R. Baggs. To gość o którym warto powiedzieć słów kilka.

Zaczął swoją przygodę z gitarami od uruchomienia warsztatu lutniczego. Zbudował 32 gitary dla Jacksona Browne, Ry Coodera, Janis Iana, Graham Nasha i innych. Pragnął zgłębić istotę i tajemnicę dobrego brzmienia gitary akustycznej, jego naukowe, fizyczne podstawy lecz nie znalazł żadnego opracowania tej dziedziny wiedzy. Podjął więc studia nad fizyką brzmienia skrzypiec Stradivariego, dziedziną posiadającą bogatą literaturę naukową. Próbował przenieść dokonania i metody naukowe stosowane przez badaczy tych genialnych instrumentów na dziedzinę gitary akustycznej, sam podjął badania gitar. Nie doprowadziły one, podobnie jak badania skrzypiec Stradivariego, do jednoznacznego odkrycia tajemnicy idealnego brzmienia gitary akustycznej ale bardzo rozwinęły wiedzę Baggsa na temat fizyki brzmienia tego instrumentu.

Lutnictwo byłoby nużące dla Baggsa gdyby miał budować dwa razy ten sam model gitary. Poszukiwał nowych rozwiązań. Wiedząc, że muzycy są niezwykle konserwatywni zachowywał jak najbardziej tradycyjny wygląd zewnętrzny gitary ingerując w niewidoczne jej elementy wewnętrzne jak nietypowe systemy wzmocnień czy też niewidoczne, wewnętrzne rezonatory. Praca w warsztacie lutniczym i dążenie do zbudowania gitary akustycznej maksymalnie głośnej a jednocześnie o maksymalnie wyrównanym paśmie częstotliwości akustycznych doprowadziły Lloyda R. Baggsa do zainteresowania się nową dziedziną, technologią nagłaśniania instrumentów akustycznych.

Lloyd R. Baggs odkrył w sobie talent do budowania genialnych pickupów do gitar akustycznych przypadkiem. Słysząc w jednym z najlepszych studiów nagrań Warner Brothers znakomite brzmienie gitary akustycznej nagranej przez Ry Coodera był zaskoczony tym, że nagrania nie dokonano przy użyciu mikrofonu zewnętrznego. Jeszcze bardziej zaskoczony był tym, że nagrania nie dokonano używając gitary jego konstrukcji lecz jej kopii zrobionej przez Takamine. Skąd zatem tak znakomite brzmienie, brzmienie, które powaliło Llloyda Baggsa na łopatki?

Gdy wyjaśniło się, że jedna z jego gitar została skopiowana przez Takamine zaś do kopii wbudowano pickup zdemontowany z oryginalnej konstrukcji Lloyda R. Baggsa pojawiła się świadomość dokonania genialnego wynalazku. To nie gitara lecz właśnie pickup był źródłem niesamowitego brzmienia gitary akustycznej Ry Coodera. Lloyd R. Baggs był zszokowany i długo nie mógł przyjść do siebie kiedy uświadomił sobie, że jest oto autorem przełomowego wynalazku.

Takie jest pochodzenie LB6, pickupa który zrewolucjonizował technikę nagłośnienia gitary akustycznej, cenionego i produkowanego po dzień dzisiejszy.

Wkrótce po otrząśnięciu się z szoku Lloyd R. Baggs przystąpił do działania: uruchomił firmę produkującą owe pickupy, początkowo metodami chałupniczymi a potem na coraz większą skalę.

Obecnie L.R.Baggs to marka obecna w każdym zakątku kuli ziemskiej. Liczne opatentowane wynalazki i jakość poczynionych odkryć uczyniły L.R.Baggs firmą będącą poziomem odniesienia dla reszty branży nagłaśniania instrumentów akustycznych. Wierne przekazywanie akustycznego brzmienia, prostota użycia i niezawodność stały się synonimami nazwy tej marki. Pozycja przez nią zajmowana została zbudowana przez Lloyda Baggsa i jego podejście do życia i wykonywanej pracy. Hasło które mu przyświecało i wciąż wyznawana przez niego życiowa zasada brzmi: „Niezależnie od tego co robisz rób to najlepiej jak potrafisz”.

To prosta zasada i często powtarzana przez coache’rów rozwoju osobistego. Jest jednak coś więcej co chciałby przekazać nam wszystkim Lloyd Baggs. „Nie rób tego tylko dla siebie, dla pieniędzy lub zaspokojenia swojej ambicji. Rób to po to, żeby pomóc innym ludziom”.

Święte słowa. Każdy ma jakiś talent, coś co potrafi robić w sposób doskonały. Trzeba tylko umieć to w sobie znaleźć a potem robić najlepiej jak tylko się potrafi i robić to z myślą o innych.

Stawiając sobie za cel pilne wsłuchiwanie się w to, czego potrzebują muzycy i budowniczowie instrumentów starał się usunąć z drogi muzyków bariery natury technicznej zabijające ich kreatywność. Realizując tę ideę Llloyd Baggs przyciągnął do siebie klientów, znakomitych współpracowników a potem – jeszcze więcej klientów.

Produkty L.R.Baggs w pełnym asortymencie znajdziesz w naszym sklepie zaś na stronie www.lrbaggs.com poza informacjami technicznymi znajdziesz filmy ze znakomitą muzyką.

gitary akustyczne sklep

Zachęcam „na deser” do obejrzenia filmu z uroczą piosenką Molly Parden „Things Change”. Akompaniuje jej na lap steel guitar Mr Zachary Dyke.

W wyborze najlepszego systemu nagłośnienia Twojej gitary akustycznej pomogą Tobie artykuły:

rabat na zakupy w sklepie

Dotrwałeś do końca tego artykułu, zasługujesz na nagrodę! Podaj kod rabatowy* PCKUPLRBM1 , a otrzymasz w naszym sklepie 7% rabatu na przetwornik magnetyczny aktywny L.R. Baggs M1A oraz przetwornik magnetyczny pasywny L.R. Baggs M1 !

*Kod rabatowy należy wpisać podczas składania zamówienia na stronie sklepu w zakładce „Kasa”.

Share