mostek piezo do gitary elektrycznejL.R Baggs X-Bridge to mostek z przetwornikiem piezo. Zamiana mostka w Stratocasterze na X-Bridge umożliwia użytkownikowi gitary elektrycznej uzyskiwanie na scenie brzmienia gitary akustycznej bez konieczności użycia akustycznego instrumentu.

Mostek X-Bridge

Przeróbka Strata na gitarę o tak uniwersalnym zastosowaniu nie wymaga dokonywania skomplikowanych przeróbek korpusu gitary i docinania maskownicy.

Przetwornik oferowany jest jako gotowy do użycia element zamienny dla 3 podstawowych typów mostków montowanych w Stratocasterach. Dzięki temu montaż został uproszczony do minimum – polega na prostej zamianie dotychczas używanego mostka na X-Bridge.

Potencjometr głośności układu piezo zastępuje rzadko używane pokrętło tonu dla środkowego przetwornika magnetycznego. Podłączenie elektroniki nie nastręcza wielkich trudności i ogranicza się do wykonania kilku połączeń lutowanych. Znajdujące się w zestawie gniazdo stereo umożliwia niezależne wyprowadzenie z instrumentu sygnałów z przetworników magnetycznych oraz piezo.

Zalecana impedancja wejściowa urządzeń współpracujących z X-Bridge (wzmacniaczy czy efektów) to 1M?.

Oferowane modele X-Bridge:

  • US Standard – rozstaw strun skrajnych ok. 21/16” (ok. 52,3 mm), mostek oparty na dwóch kołkach,
  • Vintage – rozstaw strun skrajnych ok. 21/8” (ok. 54 mm), mostek mocowany na sześć wkrętów,
  • Fixed Bridge – rozstaw strun skrajnych ok. 21/16” (ok. 52,3 mm), mostek stały (bez tremolo)

dobre piezo do gitary elektrycznej

 

 

 

 

 

 

Mostek T-Bridge

L.R. Baggs T-Bridge to mostek z przetwornikiem piezo. Zamiana mostka Tune-O-Matic na T-Bridge umożliwia użytkownikowi gitary elektrycznej uzyskiwanie na scenie brzmienia gitary akustycznej bez konieczności wymiany instrumentu. Wystarczy wymienić dotychczas używany mostek Tune-O-Matic na T-Bridge oraz wywiercić niewielki otworek na przewód sygnałowy przetwornika piezo.

T-Bridge zastępuje typowy mostek Tune-O-Matic, stosowany w gitarach typu Les Paul i wielu modelach jazzowych. Sześć niezależnych pickupów w każdym z siodełek mostka można skonfigurować na dwa sposoby. W pierwszym przetwornik działa tradycyjnie, wytwarzając dźwięk będący sumą sygnałów pochodzących z każdego przetwornika. Druga konfiguracja umożliwia uzyskanie układu heksafonicznego, gdzie przetwornik przekazuje sześć niezależnych sygnałów dla każdej ze strun.

Podstawowa instalacja T-Bridge wymaga dokonania jedynie niewielkich zmian w układzie elektronicznym gitary. Potencjometr głośności dla układu piezo może zastąpić dowolne z pokręteł. Znajdujące się w zestawie gniazdo stereo umożliwia niezależne wyprowadzenie z instrumentu sygnałów z przetworników magnetycznych oraz piezo.

T-Bridge współpracuje z pokładowym mikserem Ctrl-X (sprzedawanym oddzielnie), rozszerzającym podstawowe możliwości przetwornika. Rozbudowana konfiguracja umożliwia swobodne przełączanie się pomiędzy brzmieniem elektrycznym z tradycyjnych przetworników magnetycznych a doskonałym, akustycznym dźwiękiem T-Bridge.

Mostek T-Bridge oferowany jest w trzech wariantach wykończenia:

  • TB-CH – chromowany,
  • TB-GD – pozłacany,
  • TB-BK – czarny.

Promień krzywizny siodełka to 14″ (ok. 355 mm)

Share