Łukasz KurpiewskiŁukasz Kurpiewski to utalentowany polski gitarzysta młodego pokolenia. Wśród inspiracji Łukasza można by wymienić chociażby Stevena Vaia, Joe Satraniego, Johna Petrucciego, czy Tool. Łukasz ma na swoim koncie m. in. wygraną w Gitarowych Konfrontacjach, a także dwie nagrody za drugie i trzecie miejsce w kolejnych edycjach konkursu Solo Życia organizowanego przez Mietka Jureckiego. Właśnie dzięki popisowej grze na ostatnim z wymienionych konkursów, do muzyka trafił ufundowany przez nas elektroakustyczny T.Burton Foresthill!

Mimo iż Łukasz gustuje głównie w klimatach elektrycznych bardzo ciepło odniósł się do jakości gry na T.Burtonie, również na wysokich, solówkowych pozycjach.
„T.Burton Foresthill to gitara bardzo wygodna i perfekcyjnie wyregulowana. Można na niej spokojnie wygrywać piękne dźwięki również powyżej 12tego progu. Brzmi bardzo dźwięcznie, gra szerokim pasmem, świetnie rezonuje, równie świetnie się prezentuje. Nie gram często na gitarach akustycznych ale jestem pewien że to wiosło mi nieraz posłuży”. Co ciekawe, fanem gitar akustycznych jest Tata Łukasza, muzyk bluesowy, który woli T.Burtona od swojego Garrisona AG-500.

Obecnie gitarzysta pracuje z zespołem nad świeżym materiałem i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, niebawem będziemy mieli okazję do słuchania kolejnych rozbłysków jego wyjątkowego talentu.

Share