dobry pickup do gitaryJuż jest Lyric Classical L.R.Baggs!

Jak twierdzi autor testu Lyric L.R.Baggs w magazynie Guitar World: „Użycie mikrofonu jest najlepszą z metod nagłaśniania gitary, umożliwiającą wychwycenie natury jej brzmienia oraz wszelkich jego niuansów ale nie należy do najłatwiejszych. Nagrywanie gitary w studio wymaga użycia kilku precyzyjnie porozstawianych mikrofonów oraz preampów, limiterów nie wspominając już o systemach equalizacji brzmienia.”

i zaraz dodaje:

„Na scenie nieuniknione jest stosowanie rozwiązań dających zabezpieczenie przed zagrażającymi na niej sprzężeniami a zarazem pozwalające uniknąć niedogodności związanych ze sztywnym usytuowaniem muzyka względem mikrofonów gdyż ogranicza to jego możliwości ekspresji ruchowej.”

Lyric to nic innego jak mikrofon najwyższej klasy studyjnej lecz zamontowany wewnątrz pudła gitary w taki sposób, żeby oddał jej naturalne brzmienie eliminując jednocześnie niebezpieczeństwo sprzężeń.

dobry przetwornik do gitary

Wersja Lyric L.R.Baggs do gitary akustycznej już od roku święci triumfy na targach, konkursach i testach w magazynach muzycznych. O tym jak jest zbudowany Lyric i dlaczego brzmi tak, jak najwyższej klasy mikrofon studyjny lecz z podwyższoną odpornością na sprzężenia i zakłócenia dźwiękami z otoczenia pisaliśmy już tutaj (więcej szczegółów technicznych i porównanie z Anthem L.R.Baggs znajdziesz zaś tutaj).

Zapowiadana od dłuższego czasu wersja do gitary klasycznej została przetestowana jeszcze jako prototyp przez Omara Torreza, amerykańsko-meksykańskiego gitarzystę z Los Angeles. Posłuchajcie jak brzmi ten pickup w utworze „The Dance”:

i jeszcze raz, w bardziej dynamicznym nagraniu „La Danza”:

Omar Torrez demonstrował możliwości Lyric Classical na stoisku L.R.Baggs w trakcie targów NAMM w Anaheim. Oto relacja ze stoiska targowego L.R.Baggs zrealizowana przez ekipę Guitar World, magazynu od zawsze sekundującego dokonaniom kalifornijskiej firmy Lloyda Baggsa i Chrissa Griffitha.

W wyborze najlepszego systemu nagłośnienia Twojej gitary akustycznej pomogą Tobie artykuły:

 
 

Share