najlepsza gitara akustycznaWszystkich poszukiwaczy nowych wrażeń i nie odkrytych jeszcze skarbów zapraszamy do wyruszenia na wyprawę po salonach muzycznych, gdzie na zdobycie czekają już prawdziwe perełki z nowej, intrygującej, efektownej serii gitar.

T.Burton znów poszerzył swoją ofertę, co zaowocowało wprowadzeniem na rynek czterech modeli akustyków: Maiden, Queen, Duke i Sovereign. Wysuwającą się na pierwszy plan wspólną cechą wszystkich wymienionych gitar jest ich nad wyraz bogate brzmienie. Sklejkowy Maiden swoim brzmieniem nie odstępuje od instrumentów wyprodukowanych z litego drewna, co więcej, wiele z nich brzmieniowo rozkłada po prostu na łopatki. 12-strunowy Duke to z kolei świetna propozycja dla tych, którzy cenią sobie grę akordową. Na tej gitarze każdy zagrany akord nabierze niebotycznej mocy. Cedrowy Sovereign ucieszy nie tylko nasze oczy, ale przede wszystkim uszy. Gitara już po wypakowaniu sprawia wrażenie przygotowanej do występu. Odpowiednia akcja strun, zero brzęczenia, szybki i wygodny gryf. Stonowane i dostojne brzmienie budzi skojarzenia z brzmieniem kilkakrotnie droższych gitar z najwyższej półki i z pewnością przysporzy mu wielu miłośników.

najlepsze gitary akustyczne

Kolejną wspólną cechą wszystkich gitar jest ich matowy lakier. Już kiedy taki właśnie wybraliśmy, byliśmy przekonani o jego niepodważalnych walorach, jak np. odporność na zabrudzenia, odciski palców. Jednak dopiero, gdy zobaczyliśmy gotowe egzemplarze gitar na własne oczy i mogliśmy wziąć je wreszcie w swoje ręce, w pełni pojęliśmy na czym naprawdę polega ich urok. Z miejsca daliśmy się oczarować ich aksamitnemu i kuszącą miękkością ich wykończenia dotykowi.

Akustyki T.Burtona występują nie tylko w tradycyjnych wariantach kolorystycznych, ale przybierają też bardziej odważne, wyszukane barwy. Na uwagę zasługuje choćby smakowita wersja Maiden w podpalanej, cieniowanej techniką sunburst, wiśni – z jaśniejszą, soczystą płytą wierzchnią idealnie wtopioną w ciemniejsze, głębokie tony spodu i boków. Pozytywne wrażenia wizualne wywołuje również majestatyczna matowa czerń modelu Queen.

gitary akustyczne dla profesjonalistów

Jak wiadomo płyta wierzchnia gitary spełnia nie tylko dekoracyjną funkcję. Wybór materiału, z którego jest wykonana to jeden z kluczowych elementów w procesie kreowania brzmienia, To właśnie surowiec płyty wierzchniej może w zasadniczym stopniu wpłynąć na koloryt brzmienia, dlatego konstruując nowe gitary zdecydowaliśmy się umożliwić naszym klientom wybór i użyć dwóch odmiennych materiałów: świerku i cedru. Każdy z nich ma charakterystyczną, swoistą barwę – świerk wyróżnia się jasnym, natomiast cedr o wiele ciemniejszym, głębszym brzmieniem. (Warto również podkreślić, że płyty modeli Duke i Sovereign wykonane są z litego drewna).

Nowe modele naszych akustyków mogą występować w dwóch wariantach: western (drednought) i jumbo. Każdy z nich, ze względu na różnice w konstrukcji korpusu i kształcie oraz wielkości pudła, ma oczywiście nieco odmienną charakterystykę brzmieniową, toteż ukontentowani będą zarówno zwolennicy bardziej zrównoważonego i dźwięcznego, (typowo „westernowego”) brzmienia, jak i preferujący raczej głośne eksponowanie basów w dużej, mocnej („jumbowej”) dawce.

jaką gitarę kupić Potwierdzenie jak dużą wagę przykładamy do szczegółów mogą stanowić choćby wyjątkowo dopracowane, misterne wręcz rozety. Szlachetnego uroku i niecodziennie spotykanej klasy nadaje im też fakt, że nie są to żadne nadruki, naklejki czy plastikowe wstawki, ale prawdziwe drewniane intarsje. Drewno jest też materiałem użytym do, równie efektownego i wysmakowanego jak rozety, ożyłkowania pudła i gryfu. Białe (klonowe), wielowarstwowe ożyłkowanie wydaje się być stworzone np. dla czarnego „Queena”. „Maidenowi” równie dobrze w białym klonie, ale jego kształty lepiej podkreśla pojedyncza linia. Tymczasem sylwetki Duke i Sovereign współgrają idealnie z wielowarstwową dekoracją z przewagą ciemnego palisandru.

Cechą rozpoznawczą wprowadzonej właśnie serii akustyków T.Burton stanie się też z pewnością przykuwająca uwagę odmieniona główka gitary. Jest nieco bardziej drapieżna i „zadziorna” od dotychczasowej – sprawia takie wrażenie poprzez ostrzej zakończony, asymetryczny kształt.

jaką gitarę kupić Warto jeszcze nadmienić, że w razie życzenia klienta każdy z oferowanych akustyków może zostać dodatkowo uzbrojony w doskonałą elektronikę znanej i wysoko cenionej firmyLR.Baggs – w zależności od indywidualnych upodobań i potrzeb, można tu wybierać spośród kilkunastu profesjonalnych systemów. Umożliwiają one wyjątkowo wierne przełożenie naturalnego brzmienia i indywidualnego charakteru gitary, wraz z niemalże doskonałym oddaniem dynamiki i wszelkich niuansów artykulacyjnych, jak otarcia czy uderzenia w instrument.

Zapraszamy do weryfikacji wszystkich komplementów wypowiedzianych pod adresem nowych T.Burtonów i bliższego zapoznania się z naszymi matowymi perełkami. Zainteresowanych odsyłamy do zdjęć i szczegółowej  specyfikacji technicznej, a następnie do udania się na łowy i eksplorowania bogatych zasobów współpracujących z nami sklepów muzycznych.

Share