synapse_lrbaggs

Wciąż brakowało w kolekcji wielkich, inżynierskich sukcesów Lloyda R. Baggsa finalnego ogniwa łańcucha nagłośnienia gitary akustycznej – wzmacniacza. Jego przedwzmacniacze od kultowego Para D.I., przez Venue D.I. po Session D.I. są wciąż niezastąpione. Znajdziesz je w każdym klubie, na każdej scenie, w każdym studiu nagrań. Zbudował pickupy do gitary akustycznej z których każdy, zaczynając od LB6, przez iBeam, Element, M1, M80, Anthem po Lyric zasłużył sobie na miano wzorcowej i niepowtarzalnej konstrukcji.

Przyjrzyjmy się bliżej SYNAPSE, najbardziej nietypowemu wzmacniaczowi do nagłaśniania gitary nazwanego przez Lloyda R. Baggsa „osobistym systemem nagłośnieniowym”.

 

SYNAPSE, wzmacniacz do gitary akustycznej choć nie tylko

Lata pracy zespołu inżynierów kierowanego przez Lloyda Baggsa zaowocowały najbardziej wyczekiwanym jego dzieckiem. Nazywa je „osobistym systemem nagłośnieniowym”, bo też moc 500 W przekracza powszechne wyobrażenia o tym, jak powinien wyglądać wzmacniacz do gitary akustycznej. Jednak rozmiary i ciężar SYNAPSE L.R.Baggs (17 kg) czynią go mimo dużego zapasu mocy całkiem poręcznym urządzeniem nawet dla gitarzysty przemieszczającego się po mieście małym skuterem.

Oto co mówi o swoim najnowszym dziecku L.R.Baggs:

SYNAPSE L.R.BAGGS

Po dekadach podnoszenia coraz wyżej poprzeczki w dziedzinie nagłaśniania instrumentów akustycznych z użyciem pickupów i przedwzmacniaczy poczuliśmy się zmuszeni do uzupełnienia łańcucha systemu nagłośnieniowego o jego finalne ogniwo.

Przedstawiamy wam SYNAPSE, system nagłośnieniowy będący efektem bez mała czterech lat pracy projektowej, zbudowany z użyciem najnowocześniejszych inżynierskich rozwiązań. Zaprojektowany dla wokalistów i instrumentalistów grających solo zwraca uwagę nie tylko swoim niezwykłym wyglądem, w sposób szczególny wypełnia przestrzeń dźwiękiem i oddziałuje na publiczność tak, jak jeszcze nigdy i żaden ze znanych głośników tego nie robił.

GŁOŚNIK

L.R.Baggs Synapse

Panel – pokrywa obudowy wzmacniacza do której są bezpośrednio przymocowane głośniki. Widoczne są półkoliste tuby dzięki którym osiągnięto kąt pokrycia poziomego 180 stopni.

Odchodząc od dotychczasowego sposobu konstruowania obudów głośnikowych zastosowano w SYNAPSE unikalny system tub zapewniający kąt pokrycia poziomego 180 stopni w całym zakresie częstotliwości. Muzyk nie musi już używać odrębnego systemu odsłuchu, teraz i jego i publiczność łączy korzystanie z tego samego źródła dźwięku.

Wyeliminowana została także niespójność dźwiękowa systemów składających się z dwóch kolumn, z satelitów i basów. Przełomowa metoda kompresji głośnika niskotonowego, który dzięki niej propaguje dźwięk w taki sam sposób jak wysokotonowy driver, połączyła te dwa przetworniki w jedną funkcjonalną całość dając słuchaczowi wrażenie spójności i jednorodności w całym zakresie częstotliwości. Kombinacja owej kompresji oraz lekkości i intymności będącej zasługą zastosowanych tub a także maksymalnie szerokiego kąta pokrycia wypełnia przestrzeń bogatym i naturalnym dźwiękiem.

l.r.baggs synapse

 

Budowa wewnętrzna wzmacniacza SYNAPSE L.R.Baggs

ELEKTRONIKA

L.R.Baggs Synapse

Panel kontrolerów wzmacniacza SYNAPSE L.R.Baggs

Przedwzmacniacze
Dwukanałowy przedwzmacniacz zbudowany z elementów dyskretnych z niezależną regulacją czułości, trzykanałowym equalizerem i reverbem zaprojektowanym specjalnie dla SYNAPSE zapewnia bezszumną pracę i nieskalaną czystość dźwięku. Obwód złożony z pieczołowicie dobranych komponentów pozwala uzyskać na scenie live studyjnej jakości brzmienie.

Wzmacniacz mocy
500 watowy wzmacniacz klasy D jest zwarty i lekki, ma nadmiar mocy pozwalający na wysterowanie przetworników tak, aby uzyskać duży poziom głośności przy wysokiej skuteczności. Po przeprowadzeniu blind testów kilkunastu modułów wzmacniaczy zakochaliśmy się w tym właśnie, podjęliśmy bez wahania współpracę z jego producentem nad dostosowaniem go do budowy SYNAPSE.

OBUDOWA

Kształt obudowy dobrze opisuje modernistyczne hasło „forma podąża za funkcją”. Pokrywa przednia została ukształtowana tak, by ukazywać i podkreślać swoim kształtem szerokokątną dystrybucję dźwięku w zakresie 180 stopni.

Zbudowaliśmy obudowę tak, by zapewniła wymaganą charakterystykę częstotliwościową i SPL (głośność) dbając jednak o to, by pozostała lekka i niewielkich gabarytów ułatwiających przenoszenie.

Kombinacja wysokiej jakości obudowy ze sklejki obłożonej orzechowym fornirem, dwóch tub i pokrywy przedniej z pianki strukturalnej o wysokiej gęstości minimalizuje rezonanse i zapewnia najwyższą jakość dźwięku.

L.R.Baggs Synapse

Niewielki ciężar i małe gabaryty czynią z SYNAPSE L.R.Baggs urządzenie poręczne i praktyczne w użyciu. Wygodny uchwyt jest dopełnieniem jego przemyślanej konstrukcji.

SPECYFIKACJA

 • Kompresowany woofer i tweeter
 • Moc 500 wat
 • Wzmacniacz mocy klasy D
 • Dwukanałowy przedwzmacniacz z kontrolerami:
  – czułości wejścia
  – trzykanałowej equalizacji
  – poziomu pogłosu
  – odwracania fazy
  – wyciszania całkowitego (mute)
  – wyciszanie 20 dB (PAD)
 • Zasilanie 48 V phantom
 • Wejścia uniwersalne 1/4” / XLR
 • Specjalnie zaprojektowany reverb z 3 długościami pogłosu
 • Wejścia urządzeń zewnętrznych AUX 1/4” i 1/8”
 • Regulacja głośności wejścia AUX
 • Regulacja głośności całkowitej
 • SPL: 118 dB maksymalny, 115 dB w pracy ciągłej

Każdy etap dystrybucji dźwięku jest ważny, nie dopuść do tego, żeby wzmacniacz do gitary akustycznej był tym ogniwem w łańcuchu, którego niedostateczna jakość mogłaby zagrozić finalnej jakości brzmienia. Brzmienia twojej muzyki.

 

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! W nagrodę otrzymujesz od nas 500 zł RABATU na doskonały wzmacniacz L.R.Baggs Synapse!

KOD RABATOWY: SYNAPSE

Wystarczy, że wpiszesz go w odpowiednie miejsce podczas składania zamówienia i gotowe!

 

Share