przedwzmacniacz do gitaryWraz z nadejściem Nowego Roku do Polski zawitał wielki hit firmy L.R. Baggs, długo oczekiwany wyspecjalizowany przedwzmacniacz w wydaniu „podłogowym” – Venue DI.

Słynąca z najwyższej klasy urządzeń „elektryfikujących” instrumenty akustyczne kalifornijska firma z 30-letnim stażem przygotowała tym razem urządzenie skonstruowane wprawdzie z myślą o muzykach scenicznych, ale bez wątpienia przydatne również dla gitarzystów mniej estradowych.

Venue DI to wysokiej jakości rozbudowany preamp, przystosowany do pracy u stóp swego właściciela. Posiada w swym arsenale chyba wszystko, czego potrzebuje akustyczny gitarzysta na scenie – przede wszystkim wprost idealne brzmienie. Precyzyjny 5-pasmowy korektor dysponuje możliwością strojenia górnej i dolnej części środkowego pasma dźwięku. Stopień wejściowy przedwzmacniacza jest przystosowany do pracy z pasywną i aktywną elektroniką. Strojenie ułatwia wbudowany, wygodny tuner chromatyczny, włączany za pomocą przycisku nożnego. Drugi footswitch uaktywnia przydatny do solówek regulowany boost, mogący podbić głośność nawet o 9 dB. Ponadto nie sposób nie wspomnieć o tak przydatnym wyposażeniu, jak pętla efektów, precyzyjny eliminator sprzężeń oraz komplet wyjść XLR i jack. Urządzenie pełni również funkcję jakże potrzebnego na scenie direct boxa – niezbędną separację sygnałów zapewnia wbudowany transformator. Venue DI podstawowo jest zasilany z baterii (ich stan monitoruje 4-segmentowy wskaźnik), producent zaleca jednak dokupienie niewielkiego zasilacza sieciowego. W komplecie jest dostarczane wygodne etui, chroniące cenne urządzenie np. przed trudami życia w trasie.

Share