przetwornik piezoPickupy piezo pozostają wciąż najpopularniejszym sposobem nagłaśniania gitary akustycznej z racji ich dużej odporności na sprzęganie. W obecnie proponowanych rozwiązaniach dominują pickupy magnetyczne i mikrofonowe oferujące brzmienie bliskie naturalnemu i dysponujące dużą dynamiką. Mimo pojawiania się nowych trendów w systemach nagłaśniania gitar akustycznych wielu muzyków wciąż najwyżej ceni sobie tradycyjne brzmienie pickupa piezo, nie bez znaczenia przy tym jest tutaj element przyzwyczajenia do tradycyjnego, „piezakowego” rodzaju brzmienia.

Nakręciliśmy film umożliwiający dokonanie wyboru pickupa / przetwornika piezo do gitary akustycznej. Do nagrania brzmienia każdego z pickupów użyliśmy najlepszego przedwzmacniacza wbudowywanego w boczek pudła gitary akustycznej jakim dysponowaliśmy. Był to rzedwzmacniacz Stage Pro L.R.Baggs, który miał cały czas jedno ustawienie ze wszystkimi kontrolerami na 50% skali. Podłączaliśmy do niego kolejno różne pickupy piezo.

Sygnał z przedwzmacniacza Stage Pro L.R.Baggs płynął 4-metrowym kablem T.Burton do wzmacniacza L.R.Baggs Reference Amplifier którego gałki ustawiliśmy na „0”. Dżwięk nagrywaliśmy umieszczonym przed nim mikrofonem wielkomembranowym używając interfejsu audio Lexicon. W procesie montażu filmu nie poddaliśmy dźwięku masteringowi mogącemu zafałszować rzeczywisty obraz różnic brzmienia pickupów.

dobry przetwornik piezo

Pickup / przetwornik piezo Artec Solidflex SF-607

pickup piezo

Pickup / przetwornik piezo Fishman

dobry pickup piezo

Pickup / przetwornik piezo L.R.Baggs Element

tanie piezo

Pickup / przetwornik piezo Artec Cable Piezo Pickup PC 85

W wyborze najlepszego systemu nagłośnienia Twojej gitary akustycznej pomogą Tobie artykuły:

Share