najlepsza gitara elektroakustycznaKolejnym znanym użytkownikiem gitary elektroakustycznej T. Burton Rambler został młody i mimo to bardzo już obiecujący wrocławski gitarzysta-kompozytor jazzowy, Michał Zygmunt.

Michał (ur. 1979) studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach. W swej karierze bywał już uznanym muzykiem sesyjnym, grał również w zespole Acoustic. Jest ponadto dyrektorem artystycznym warsztatów Młodzi Śpiewni w Trzebnicy, a także jurorem kilku festiwali, m.in. akordeonowego Harmonia Viva we Wrocławiu.

Wydana w czerwcu 2008 roku jego debiutancka płyta Światy zachwyciła słuchaczy niezwykłą atmosferą muzyki oraz wirtuozerią jej wykonawcy. Grający techniką (niełatwą!) fingerstyle Michał śmiało wykracza poza jazzowe kanony, wprowadzając do swego warsztatu m.in. looper. Dzięki odważnym wycieczkom w świat egzotycznych kultur – choćby afrykańskiej czy cygańskiej – kompozycje nabierają osobistego charakteru.

T.Burton Greengo

lubi się popisywać swoją urodą.

T.Burton Greengo, stosunkowo niedroga gitara, jest polecana przez nauczycieli muzyki i zawodowych muzyków. Spełnia wymogi stawiane przez profesjonalistów, doskonała na scenę ale także świetnie sprawdzi się jako twoja pierwsza gitara. Nie zawiedzie w czasie występu na scenie, nie sprawi trudności na początkowych etapach nauki. Więcej…

Nie brakuje również odniesień do flamenco – artysta z wdziękiem bawi się gatunkami, nie stroniąc od muzycznego żartu czy melancholii. Z powodzeniem próbuje również swych sił w interpretacjach znanych tematów jazzowych. Jego kompozycje wyróżniają się lekkością i przebojowością. Nie do przecenienia jest również umiejętność odważnego improwizowania. Najważniejszą jednak wartością muzyki Michała jest pierwiastek podstawowy – melodia.

Michał obecnie używa gitary T.Burton Rambler z pickupem L.R. Baggs M1 Active: „To instrument, który świetnie spisuje się w zespole. Jego pełne, równe brzmienie fantastycznie miksuje się z pozostałymi instrumentami. Nie ma problemu z nadmiernym sprzęganiem się, co jest zaskakujące, bo Rambler J ma przecież duże pudło rezonansowe. Spodziewam się, że Rambler świetnie sprawdzi się w listopadzie podczas nagrań. Tak wyrównanego brzmienia nie słyszałem od dawna!”.

O samej elektronice Michał mówi: „Dzięki L.R.Baggs M1 Active brzmienie gitary jest bardzo zbliżone do naturalnego. Pickup ten ma zasadniczą przewagę nad innymi – można swobodnie regulować wysokość rdzeni indywidualnie dla każdej struny. Ta elektronika świetnie nadaje się dla gitarzystów koncertujących z większymi składami. M1 Active uwypukla te pasma, dzięki którym gitara brzmi naturalnie nawet w najgłośniejszym zespole. Co najważniejsze, wcale nie trzeba się głośno rozkręcać. Świetnie gra się też z efektami. Pickupy w akustykach nie zawsze dobrze gadają z podłogą. W tym przypadku wszystko się zgadza”.

Premiera drugiej autorskiej płyty Michała jest zapowiadana na marzec 2010 roku. Będzie nagrywana w kilku miejscach w Polsce, we Francji oraz – prawdopodobnie – w USA. Po jej wydaniu artysta ruszy w dużą trasę koncertową. Są również plany zorganizowania naprawdę dużego festiwaluAcoustic Guitar Day z warsztatami dla gitarzystów akustycznych.

Zachęcamy zatem do uważnego przyjrzenia się (i przysłuchania!) niebagatelnemu talentowi Michała Zygmunta poprzez jego stronę internetową http://www.acoustic.pl.

 

Share