Robert KordylewskiRobert Kordylewski (ur.1971) – gitarzysta, wokalista, kompozytor, grający techniką fingerstyle.W jego grze można znaleźć elementy bluesa, jazzu, muzyki latino , country, czy rockabilly. W swoich aranżacjach utworów nawiązuje do tradycji wielkich gitarzystów takich jak John Lee Hooker, Big Bill Broonzy, Brownie McGhee, Joe Pass, John Pizzarelli, Brian Setzer, czy Chet Atkins.

Laureat kilku nagród na festiwalach bluesowych i jazzowych, m.in.:
*I nagroda w kategorii gitary na festiwalu bluesowym „Zaczarowany świat harmonijki” w Poznaniu (1990) *wyróżnienie na festiwalu gitarzystów jazzowych Guitar City ’96 w Warszawie (1996).

Jest autorem napisanej w dwóch językach – polskim i angielskim książki instruktażowej Fingerstyle – Warsztaty gitarowe. 50 ćwiczeń na gitarę solo. Książka zawiera płytę CD ze wszystkimi ćwiczeniami. Jest to pierwsza taka pozycja na polskim rynku wydawniczym. W sierpniu 2011 roku nagrał i wydał swoją pierwszą, autorską, instrumentalną płytę CD „Świat na zewnątrz” z gitarą „fingerstyle” w roli głównej. W trakcie trzech edycji Przystanku Woodstock (2008–2010) prowadził warsztaty gitarowe, tzw. frikolekcje dla wszystkich fanów bluesa, gitary akustycznej i techniki fingerstyle. Wykonawca i współorganizator festiwalu gitarzystów akustycznych T.Burton Fingerstyle Festival w Poznaniu (2009,2010), który odwiedzili najwięksi i znaczący gitarzyści akustyczni z Polski i z zagranicy, grający techniką „fingerstyle”.
Wziął udział w gitarowym projekcie DVD Krzysztofa Błasia Gitarowe wyzwania 2 – nowe horyzonty. Tam, obok innych, znakomitych polskich gitarzystów, zaprezentował swoją technikę gry i własne spojrzenie na gitarę akustyczną. Jest także finalistą Wojen Gitarowych 2010, w których zaprezentował swoją kompozycję „Właściwy ruch”.
Robert gra z powodzeniem na gitarze Baby Taylor.

Share