banjo pickup schertler

Banjo to instrument wyjątkowo trudny do nagłośnienia. Często pickupy eksponują niepożądane pasmo akustyczne zmieniając charakter brzmienia tego instrumentu. Schertler Resocoil jest pierwszym i jedynym pickupem jaki pozwala mi słyszeć na scenie pełne, naturalne brzmienie banjo. Używam wzmacniacza Schertler, moje banjo nagłośnione brzmi teraz dokładnie tak jak moje banjo bez nagłośnienia. Co więcej Resocoil jest bardzo łatwy do zamontowania. (Michael Noble, AG6, DYN, RESOCOIL BANJO, LYDIA EQ, UNICO)

Spośród wszystkich jakie kiedykolwiek uzywałem jest to pickup najbardziej rzetelnie oddający dźwięk mojego instrumentu . (Mark Wills, AG6+DYN)

Pickup Schertlera, preamp i struny od Schertlera podziałały na mój instrument jak transfuzja krwi. (Mark Fain, STAT B set+Velvet Strings)

Porównywaliśmy dwa pickupy i Schertler okazał się tym, który „zregenerował” brzmienie mojego instrumentu. Stary pickup brzmiał przy nim tak jakoś… tak jakby spod wody!!! (Kris Wilkinson, STAT V set)

To opinie muzyków, uczestników Grand Ole Opry, koncertów nagłaśnianych przede wszystkim sprzętem Schertlera.

Grand Ole Opry istnieje od 28 listopada 1925. Wtedy to miała miejce pierwsza emisja radiowa muzyki country live ze studia stacji założonej przez jednego ze wspólników National Life and Accident Insurance Company. Z czasem maleńkie studio rozrosło się do rozmiarów wielkiej sali koncertowej, a dzisiaj cotygodniowe koncerty Grand Ole Opry przyciągaja setki tysięcy widzów z całego świata i miliony słuchaczy transmisji radiowych.

Wśród wykonawców na koncertach znaleźli się Hank Williams, Johnny Cash, Elvis Presley, Dolly Parton, Blake Shelton i wielu, wielu innych.

schertler grand ole opry banjo pickup

Od roku 2018 wzmacniacze, monitory i pickupy szwajcarskiej firmy Schertler stały się integralną częścią Grand Ole Opry, są wykorzystywane jako elementy składowe systemu nagłośnieniowego oraz jako sprzęt osobisty muzyków biorących udział w koncertach.

Share