wzmacniacz instrumentalnyDwa nowe wzmacniacze Schertlera.

Nie znajdziecie ich na stronie Schertlera, jeszcze trwa uruchamianie ich produkcji. Na targach Musik Messe miałem okazję obejrzeć ich prototypy. Rozwiązują dwa problemy z którymi spotykają się gitarzyści.

Pierwszy to nagłośnienie gitary jazzowej, niezwykle wymagającego instrumentu.

CHARLIE

wzmacniacz do gitary jazzowej o mocy muzycznej RMS 280 W jest udaną próbą rozwiązania tego problemu.

wzmacniacz akustycznyPrototyp wzmacniacza do gitary jazzowej Schertler CHARLIE wystawiony na Targach Musim Messe 2015

Jazzówka to instrument nie pobłażający niedoróbkom i półśrodkom. Wymaga głębi i klarowności brzmienia. Aby ją osiągnąć Schertler zastosował we wzmacniaczu CHARLIE wysokonapięciowy, dyskretny przedwzmacniacz klasy A. Takie przedwzmacniacze używane są w high-endowych rozwiązaniach np. w studiach nagraniowych. Budowa wzmacniacza mocy i konfiguracja głośników jest zaś wzorowana na rozwiązaniach stosowanych w monitorach studyjnych.

CHARLIE to tradycyjna konstrukcja z użyciem zapomnianych już nieco transformatorów oraz  wyselekcjonowanych, szybkich tranzystorów, z oryginalnymi, 10-calowymi włoskimi głośnikami o dużej średnicy cewki i masywnym magnesie, solidna i budząca zaufanie. Stephan Schertler konstruując ten wzmacniacz nie pozwolił sobie na żadne uproszczenia czy cyfrowe rozwiązania wiedząc, że w przypadku wzmacniacza tego rodzaju droga na skróty to droga donikąd.

dobry wzmacniacz akustyczny  Wzmacniacz do gitary jazzowej Schertler CHARLIE – widoczne dwa głośniki 10″ i 1″ produkcji włoskiej firmy Eighteen Sound Technology

Mocny, stabilny sound w zakresie niskich częstotliwości ociepla i pogłębia brzmienie. Skutecznie wyeliminowano zakłócenia fazowe szczególnie dokuczliwe, kiedy występują między będącymi swoimi wielokrotnościami niskimi częstotliwościami np. 60 Hz i 300 Hz czy też 80 Hz i 400 Hz. Osiągnięto bardzo czyste brzmienie, doskonałą słyszalność każdego dźwięku.

dobry wzmacniacz instrumentalnyWzmacniacz do gitary jazzowej Schertler CHARLIE

wzmacniacz jazzowy Prototyp (jak widać , jeszcze bez numeru seryjnego) wzmacniacza do gitary jazzowej Schertler CHARLIE, 280W RMS (mocy muzycznej), przełącznik ground lift

Reporterzy holenderskiego magazynu Gitarist prezentują wzmacniacz Schertler CHARLIE w filmie, w którym opowiada o nim sam Stephan Schertler.

Druga z prezentowanych na Targach Musik Messe 2015 nowości jest odpowiedzią na często zgłaszany problem – brak we wzmacniaczu GIULIA drugiego kanału umożliwiającego podłączenie mikrofonu wokalowego.

GIULIA

to znany już od lat wzmacniacz do instrumentów akustycznych. Zobacz i posłuchaj jak sobie radzi wzmacniacz GIULIA użyty do nagłaśniania tak wymagającego instrumentu jakim są skrzypce.

Zmiana w jego budowie polega na dodaniu drugiego kanału do którego można podłączyć np. mikrofon wokalowy lub drugi instrument akustyczny.

dobry wzmacniacz jazzowyPoprzednik nowego wzmacniacza, jednokanałowy wzmacniacz do instrumentów akustycznych GIULIA Schertlera

wzmacniacz do jazzuUlepszona wersja GIULIA Schertlera z dodanym kanałem do podłączenia mikrofonu wokalowego

dobry wzmacniacz do jazzuDwa wzmacniacze Scherter GIULIA -po lewej wzmacniacz z dodatkowym kanałem mikrofonowym

najlepszy wzmacniacz akustycznyDwa wzmacniacze Scherter GIULIA -po prawej wzmacniacz GIULIA Y z dodatkowym kanałem mikrofonowym

To proste rozwiązanie ulepszające wzmacniacz GIULIA nie zmieniło tego, co w nim najbardziej wartościowe – ciepłego, naturalnego brzmienia oraz niewielkich rozmiarów i małego ciężaru dla których to zalet jest to najczęściej wybieranym wzmacniaczem do gitary akustycznej firmy Schertler

Wiadomość z ostatniej chwili (wrzesień 2015)

Zarówno Giulia Y jak i Charlie są już dostępne! Możesz je kupić w naszym sklepie. Zapraszam.

dobry sklep muzyczny

Grzegorz Kisielewski

Share