warsztaty gitarowe woodstockTrudno nas zagonić do nauki, przechwalamy się szkolnymi psikusami, wyśmiewamy się z nauczycieli oraz chodzimy na wagary. Robimy (lub robiliśmy) w czasach szkolnych, wszystko,aby tylko ograniczyć nasze udręki wynikające z zasiadania w szkolnej ławie. Czy to oznacza, że nie lubimy szkoły? Nie chcemy się uczyć?

Przeczy temu twierdzeniu wprost niezwykły pęd do wszelkich form kształcenia, bezpłatnych i tych, za które trzeba płacić, kurs gitarowy woodstockniekiedy bardzo duże pieniądze. Nas, ludzi z branży muzycznej, cieszy to, że coraz więcej Polaków garnie się do nauki gry na instrumentach muzycznych. Szkoły i szkółki oraz prywatni nauczyciele są wręcz oblegani. Być może jest to reakcja na bardzo ograniczony zakres kształcenia muzycznego w szkołach podstawowych i gimnazjach.

Prowadzenie działań o charakterze edukacyjnym jest także jedną z form aktywności firmy Kisielewski.

Dobrze znany jest cykliczny udział naszej firmy w festiwalu Przystanek Woodstock. Rozbijamy tam namiot, w którym organizujemy darmowe lekcje gry na gitarze. Frikolekcje, bo taką nadaliśmy im nazwę, są przeznaczone dla gitarzystów znających już podstawy gry na gitarze. Wskazujemy im nowe możliwości, jakie stwarza bliższe zapoznanie się z teorią muzyki lub mało znanymi technikami gry.

Rockowe Ogródki w Płocku to festiwal dający szansę zaistnienia na muzycznym rynku młodym zespołom rockowym. Jesteśmy sponsorami tej imprezy, fundujemy jedną lekcje gry na gitarze woodstockz nagród.  Działalności festiwalowej co roku towarzyszą warsztaty prowadzone przez znanych muzyków, na których jesteśmy obecni i zauważalni. Demonstrujemy tam ekskluzywny sprzęt, na który młodych adeptów muzyki nie tylko jeszcze nie stać, ale nawet brak im możliwości zapoznania się z jego inspirującymi możliwościami.

Nasze działania proedukacyjne ukierunkowane są także na wspieranie szkół muzycznych. Zasililiśmy nieodpłatnie w gitary kilka szkółek prowadzących lekcje dla młodzieży z trudnych środowisk oraz największą, wrocławską Szkołę Rock & Heavy Metal  (www.heavymetalgraj.pl), która została zaopatrzona przez nas w instrumenty firmy T. Burton.

nauka gry na gitarze woodstockMieliśmy swój udział w powstaniu szkoły gry na gitarze autorstwa Krzysztofa Błasia „Gitarowe Wyzwania”. Ukazanie się tej wydanej na DVD szkoły było dużym wydarzeniem z racji zastosowania metody jednoczesnego kręcenia ujęć z różnie usytuowanych kamer. Widz ma możliwość interaktywnego wyboru ujęcia stosownie do swoich potrzeb. Na planie Krzysztof używał instrumentów Garrison, T. Burton i Taylor.

Ścisła współpraca ze znanym wydawcą muzycznym firmą ABSONIC (www.absonic.pl) zaowocowała wydaniem przy naszym udziale kilku pozycji: „Repertuar początkującego gitarzysty”, „Blues w gitarowych riffach” oraz „Jak kupić gitarę?”. Warto przy warsztaty gry na gitarze woodstocknajbliższej sposobności zapoznać się z przekrojem publikacji muzycznych tego wydawnictwa. Plany firmy Kisielewski przewidują dalszą współpracę z Wydawnictwem Muzycznym ABSONIC, warto więc obserwować dział nowości na stronie internetowej tej firmy.
Jak widać nie jesteśmy wyłącznie dystrybutorem i producentem. Promujemy kształcenie muzyczne ze szczególnym zwróceniem uwagi na grę na gitarze. Współpracujemy z osobami i firmami angażującymi się w promocję edukacji, staramy się wspierać ich swoimi działaniami. Najważniejszą bowiem dla nas rzeczą, od której zresztą wszystko się zaczęło, była i zawsze pozostanie pasja do gitar oraz niesłabnąca miłość do muzyki.

Share