warsztaty gitarowe woodstock30 lipca 2008 roku po raz kolejny wybierzemy się do Kostrzyna nad Odrą na Przystanek Woodstock. Rozbijemy swój namiot na wzgórzu, na terenie Akademii Sztuk Przepięknych. W naszym namiocie, jak co roku, będą odbywały się lekcje gitarowego grania.

Tradycyjnie lekcje gry na gitarze będą za friko, udostępnimy Wam instrumenty i, co szczególnie ważne, jak zawsze zagwarantujemy Wam nadzór znakomitego nauczyciela. W tym roku będzie to Robert Kordylewski,myspace.com/robertkordylewski, doświadczony gitarzysta, pragnący podzielić się z Wami tajnikami gry techniką american fingerstyle. Tym razem nutą przewodnią Frikolekcji stanie się blues, ale – najlepiej będzie, jeśli kilka słów na ten temat powie Wam sam Robert:

„Serdecznie witam i zapraszam na Frikolekcje. Zajmiemy się bluesem z lat 40., techniką gitarową wielkich bluesmanów, takich jak: John Lee Hooker czy Muddy Waters. Poznamy uniwersalny schemat, umożliwiający zagranie prawie każdego bluesa.
Dzięki technice fingerstyle będziemy mogli zaaranżować nasze ulubione utwory, grając jednocześnie linię basu, akompaniament i melodię. Mistrzowie tego stylu, tacy jak: Chet Atkins czy Tommy Emmanuel, wytyczyli kierunek, w którym będziemy podążać podczas tych spotkań, dodając własne emocje i charakter.
Jako miłośnik gitary akustycznej, bluesowego grania, zmagający się z techniką fingerstyle od prawie 30 lat, serdecznie zapraszam

Robert Kordylewski”

kurs gitarowy woodstockZdecydowanie nie możecie przegapić takiej okazji. Pamiętajcie jednak, że liczba miejsc na Frikolekcjach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak co roku z najzdolniejszych gitarzystów-woodstockowiczów powstanie zespół, który wykona utwór na głównej scenie Przystanku Woodstock. W tym roku szukaniem talentów i przygotowaniem zespołu do występu zajmie się mistrz Leszek Cichoński. Zgłoś się do naszego namiotu na przesłuchanie! Może to właśnie Ty staniesz się wybrańcem, który zagra woodstockową piosenkę przed morzem ludzi rozciągającym się po horyzont?

Zarówno zapisy na Frikolekcje, jak i przesłuchania do Zespołu ASP rozpoczną się w środę wieczorem. Serdecznie zapraszamy!

Share