dobra gitara akustycznaPiotr Szumlas wygrał Must Be The Music! Wystąpił w tym telewizyjnym show w duecie z wokalistą Jacobem Zaborskim. Serdecznie obydwu artystom gratulujemy!

Piotrka mogliście poznać na zeszłorocznych Frikolekcjach, darmowych lekcjach gry na gitarze prowadzonych przez nas na Przystanku Woodstock, gdzie był jednym z nauczycieli.

Piotrek dał się poznać na Frikolekcjach jako bardzo skromny gość z bardzo dużym talentem. Ma za sobą doświadczenia kształcenia w szkole muzycznej w klasie fortepianu ale porzucił czarne i białe klawisze dla gry na gitarze. Wybrał niszowy ale ostatnio coraz bardziej popularny styl – fingerstyle.

bardzo dobre gitary akustyczne
Piotr prowadził lekcje pierwszego dnia, przecierał szlak dla swoich starszych kolegów Roberta Kordylewskiego i Adama Palmy którzy dołączyli do nas w kolejnych dniach. Pamiętamy, że był świetnie przygotowany do lekcji, które prowadził. Nie poszedł „na żywioł”, przyjechał z konspektami lekcji, zaglądał do nich nie chcąc pominąć niczego z tego, co przygotował dla swoich uczniów. Udało mu się pokazać wiele gitarowych zagrywek w sposób na tyle interesujący dla słuchaczy, że wiele z nich słyszeliśmy potem na Woodstockowym polu namiotowym pracowicie ćwiczone przez adeptów gitarowej sztuki.

Piotr był najmłodszym z nauczycieli jacy kiedykolwiek uczyli na Frikolekcjach. Było nam bardzo miło, że został z nami przez cały czas trwania Frikolekcji i uczestniczył, już jako uważny obserwator, w lekcjach prowadzonych przez starszych kolegów, Roberta Kordylewskiego i Adama Palmę. W czasie jednej z przerw w zajęciach daliśmy Piotrowi do ręki jedną z naszych gitar: T.Burton Riverside z elektroniką L.R. Baggs Stage Pro – niedrogą gitarę elektroakustyczną ale ze świetnym pickupem. Budżetowy instrument zabrzmiał w rękach Piotra znakomicie dowodząc, że dobra elektronika może znacząco ulepszyć brzmienie oraz że decydującym o brzmieniu gitary czynnikiem jest… gitarzysta.

Piotr Szumlas zagrał na gitarze T.Burton Riverside W-CE-N lrb z elektroniką L.R. Baggs Stage Pro Element. Wykonał cover utworu Tommy Emmanuela pt. „Locomotivation”.

Zdjęcie zrobione przez P. Tarasiewicz / IPLA TV pobrane z fanpage: http://www.facebook.com/TylkoMuzyka

Share