bardzo dobra gitara akustycznaBobby to seria gitar akustycznych zaprojektowana przy współpracy ze świetnym gitarzystą Robertem Kordylewskim, biegłym w grze na każdej gitarze lecz w ostatnich latach przede wszystkim skupionym na technice fingerstyle.

Są to gitary wysokiej klasy, przeznaczone dla wymagających muzyków, wzorujące się na rozwiązaniach stosowanych w latach 30-stych XX wieku.

W pierwszej kolejności uwagę doświadczonego muzyka zwróci rzadko obecnie stosowany profil gryfu typu „W”, dający pewne wsparcie lewej ręce i służący ewidentnie wzmocnieniu rezonansu. Zastosowanie, za radą Roberta, progów DUNLOP 6230, nieco grubszych od stosowanych zazwyczaj w gitarach akustycznych, poskutkowało uzyskaniem mocnego, mięsistego brzmienia. Szerokość gryfu przy siodełku to 45 mm, szerokość znakomicie ułatwiająca grę w pierwszych pozycjach. Nie próbując wyważać otwartych drzwi zastosowaliśmy typowy dla gitar akustycznych rozstaw strun na podstawku – 56 mm oraz zdecydowaliśmy się na naturalny kolor drewna i satynowy lakier kojarzące się ze skromnością i elegancją.

Wybraliśmy dla gitar Bobby trzy kształty pudła: Dreadnought, Grand Audytorium i Mini Jerry, zbliżone wymiarami do pudła gitary klasycznej.

Bobby D11 C o korpusie Dreadnought, standardowym kształcie gitar akustycznych od czasu wprowadzenia go do masowej produkcji w latach 30-stych przez firmę Martin. To gitara o ładnym, wyrównanym brzmieniu, nie eksponującym nadmiernie żadnego zakresu pasma częstotliwości. Nie bez powodu taki właśnie kształt jest najbardziej popularny w świecie gitar akustycznych. Zakup takiej gitary to uniwersalne rozwiązanie dla gitarzystów grających w całym spektrum technik choć szczególnie zalecana w technikach akompaniamentu akordowego.

lita gitara akustycznaBobby GA11 C o korpusie Grand Auditorium, o powiększonej w porównaniu do dreadnought i zaokrąglonej szerszej części pudła, to gitara nieco głośniejsza, eksponująca niskie tony. Brzmienie, choć bogatsze w basy, jest wyraziste w całym zakresie częstotliwości akustycznych. Mimo powiększonych rozmiarów pudła nie należy obawiać się braku komfortu gry, gdyż pogłębione wcięcie w centralnej części pudła czyni tę gitarę nie mniej wygodną od typowego dreadnought. Gitara znakomita do akompaniamentu pełnymi akordami zarówno w warunkach scenicznych jak i kameralnych, gdzie sprawdzi się bez potrzeby używania nagłośnienia.

Bobby MJ 13 to gitara o pudle zbliżonym wymiarami do pudła gitary klasycznej. W świecie gitar akustycznych te kształty określane są przez różnych producentów nazwami „12”, „OO” lub „Grand Concert”. Zmniejszona w stosunku do typowej Dreadnought menzura 630 mm ułatwia chwytanie akordów o dużej rozpiętości między progami. Gitara poręczna, wygodna, stworzona wprost dla muzyków fingerstyle. Polecana także osobom o drobnej budowie ciała lub małych dłoniach.

„Nosowe” brzmienie jest niezwykle cenione w warunkach scenicznych – nie ma obawy aby mikrofony czy system nagłośnieniowy dodały do brzmienia gitary niemiłego uchu, basowego dudnienia jak ma to często miejsce kiedy używa się w takich warunkach zwykłej, dużej gitary. Uwielbiana przez realizatorów – w studio do nagrania Bobby MJ 13 wystarczy jeden mikrofon umieszczony na wprost otworu rezonansowego.

Gitary dostępne również w wersji elektroakustycznej:  D11 CE,  GA C11 EMJ 13 E. Elektroniką montowaną u nas standardowo jest L.R. Baggs Element StagePro, lecz na życzenie klienta możemy zamontować dowolne urządzenie L.R. Baggs, wśród nich także okryte sławą Anthem czy M1A.

Share