dobra gitara leworęcznaT. Burton pamięta również o gitarzystach leworęcznych. Doskonale rozumiemy, jak trudno niekiedy znaleźć odpowiedni instrument w muzycznym wszechświecie zdominowanym przez praworęcznych muzyków.

Aby jak najlepiej dopełnić naszą ofertę gitar elektroakustycznych, rozpoczęliśmy produkcję instrumentów przeznaczonych dla gitarzystów uderzających struny lewą ręką. Są to modele Riverside w odmianach W CE N, W CE BS i J CE N, wyposażone w znakomite układy elektroniki Fishman Isys+ z wbudowanym tunerem.

Nasza propozycja skierowana jest zwłaszcza do początkujących leworęcznych gitarzystów, poszukujących niedrogiego, dobrej klasy instrumentu elektroakustycznego. Obecność w ofercie modeli leworęcznych zaoszczędza gitarzystom ryzykownych kompromisów polegających na adaptacji instrumentów stworzonych w wersjach „prawomyślnych”. Warto bowiem pamiętać, że samo założenie strun w odwróconym porządku nie sprawia, że gitara staje się pełnowartościowym instrumentem leworęcznym. Należy wziąć pod uwagę kluczowe dla transmisji brzmienia i intonacji instrumentu różnice konstrukcyjne mostka, podstawka i siodełka. Prawidłowe przerobienie instrumentu wiąże się z istotną ingerencją w jego konstrukcję, a w przypadku gitar z wycięciem zwyczajnie nie ma sensu z oczywistych przyczyn.

Leworęczne modele gitar T.Burton Riverside są wykonywane jako lustrzane odbicie swoich standardowych pierwowzorów. Bez zmian pozostaje wszystko to, z czego słynie marka T.Burton: wspaniałe brzmienie, wysoka jakość wykonania oraz przystępna cena.

Share