dobra gitara lap steel

T.Burton Lap Steel „Elisabeth” gitara ekstremalna została doceniona w wielu muzycznych kręgach dlatego nie dziwi fakt pojawienia się jej w ogólnopolskich mediach. Najnowszy numer Magazynu Gitarzysta postanowił uhonorować ją mianem Gitary Miesiąca Października a jej zdjęcie zajęło rozkładówkę tego magazynu. Kolegom z Magazynu Gitarzysta dziękuję za docenienie naszej pracy a ciebie zachęcam do kupienia Magazynu i poczytania co też tam napisano na jej temat.

dobra gitara slideT.Burton Lap Steel Elizabeth została Gitarą Miesiąca Października 2015 Magazynu Gitarzysta (strony 24 i 25)

Z czym to się je?

T.Burton „Elisabeth” należy do specyficznego rodzaju gitar, stosunkowo mało u nas popularnych, zwanych z amerykańska lap steel guitar. Na gitarach takich gra się techniką slide przy użyciu specjalnie ukształtowanej metalowej sztabki lub metalowej bądź szklanej rurki tak, aby nie dotykały progów gitary. Aby to ułatwić struny są uniesione wysoko ponad podstrunnicę. Gitarę trzyma się płasko na stole, specjalnym stojaku bądź po prostu na kolanach. Nasz przyjaciel Wojtek Więckowski, gitarowy ekstremista, przetestował T.Burton Elisabeth a my uwieczniliśmy jego muzyczne wyczyny na filmie, dzięki któremu dowiecie się do jakich zastosowań można użyć naszej ekstremalnej gitary.

Ręczna robota i udział w kreowaniu tego instrumentu artysty plastyka wykluczają możliwość wyprodukowania kolejnego, identycznego instrumentu. Każda T.Burton Lap Steel Elizabeth jest inna, każda ma swój własny wygląd i charakter wynikający z osobowości artysty biorącego udział w jej budowie.

Jeśli interesuje Cię ta gitara to zajrzyj koniecznie do naszego sklepu, zapraszamy również na testy tego instrumentu w siedzibie naszej firmy w Poznaniu.

dobry sklep muzyczny

Share