warsztaty gitarowe woodstockPo raz kolejny na Przystanku Woodstock na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych rozbijemy namiot Gitarowych Frikolekcji. W namiocie będziecie mieli niepowtarzalną okazję na odbycie szkolenia z unoszenia się przy użyciu latającej gitary ponad woodstockową sceną i polem namiotowym oraz na pstryknięcie zdjęcia dokumentującego Wasze dokonania w tej niezwykłej dziedzinie.

Od piątku do niedzieli każdy chętny będzie mógł tam popróbować gry na gitarze akustycznej T. Burton, a przede wszystkim – uczestniczyć w darmowych lekcjach gry na gitarze prowadzonych przez wirtuozów techniki fingerstyle: Roberta Kordylewskiego i Piotra Resteckiego. Frikolekcje będą odbywały się codziennie o 10.00, 12.30 i 15.00.

Ale już w piątek, 31 lipca, o godz. 21:30, zainauguruje Frikolekcje prezentacja niemal cyrkowych umiejętności naszych Mistrzów w Wielkiej Jurcie. Po obejrzeniu ich pokazu Wasze wyobrażenia na temat tego, co i jak można zagrać na gitarze akustycznej, zmienią się radykalnie i nieodwracalnie. Podczas gitarowego show Mistrzów planowane jest przeprowadzenie superquizu z jednym tylko megapytaniem: Czym różni się gra na gitarze od gry w kapsle? Warto dobrze przygotować się do udziału w quizie, gdyż dwie osoby, autorzy najbardziej fascynującej i najnudniejszej odpowiedzi, wygrają gitary akustyczne T.Burton!!!

Zakończenie cyklu Frikolekcji zwieńczy występ Wykładowców w niedzielę 2 sierpnia o 20:00 w Wielkiej Jurcie. Na scenę w wielkim namiocie Mistrzowie zaproszą wyróżniających się pilnością uczestników Frikolekcji.

Słów kilka od Roberta Kordylewskiego

Zapraszam wszystkich miłośników gitary akustycznej na tegoroczny 15 Przystanek Woodstock. Tradycyjnie na terenie Akademii Sztuk Przepięknych w naszym akustycznym namiocie będą odbywać się spotkania – zajęcia z techniki fingerstyle. Przybliżę Wam tę technikę w taki sposób, abyśmy już po kilkunastu minutach zagrali razem kilka akordów tak, aby całość zabrzmiała country-jazzowo. Zagramy także parę bluesowych dźwięków.

Dodatkowo w tym roku w dużym namiocie Akademii Sztuk Przepięknych będziemy przedstawiać również technikę fingerstyle w zarysie i w szczegółach. Na te spotkania przygotowałem dla Was krótki przegląd kilku gatunków muzycznych, takich jak: blues, jazz, bossa nova, latino i country. Zaprezentuję, w jaki sposób można połączyć dane elementy tych gatunków za pomocą techniki fingerstyle, by otrzymać kompozycję w swoistym klimacie.

Do zobaczenia i usłyszenia,
Robert Kordylewski
Share