warsztaty gitarowe woodstockNa tak ważnym festiwalu jak Woodstock nie mogło zabraknąć reprezentacji T.Burton. Nasz namiot, znajdujący się na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych, był otwarty tym razem przez cztery dni i zgromadził znacznie więcej zainteresowanych niż w ubiegłym roku.

Mimo że przybyliśmy na wzgórze ASP na cały dzień przed rozpoczęciem festiwalu, nie zastaliśmy tam wcale sennej atmosfery. Miłośnicy gitary akustycznej wyczekiwali nas i już po kilku godzinach od otwarcia namiotu zapisy na lekcje były zakończone!

Tym, co przyciągnęło zarówno początkujących, jak i zaawansowanych gitarzystów, były frikolekcje (darmowe lekcje gry na gitarze techniką fingerstyle) prowadzone przez znakomitych gitarzystów – Piotra Resteckiego i Roberta Kordylewskiego. Do dyspozycji gitarowych maniaków było 20 gitar T.Burton, które od rana do wieczora przechodziły z rąk do rąk. Korzystali z nich zarówno uczniowie odrabiający lekcje zadane przez naszych mistrzów, jak i osoby spragnione odegrania przed przyjaciółmi swoich ukochanych hiciorów.

Dodatkową atrakcją, zgotowaną przez ekipę T.Burton, był konkurs, który odbył się w niedzielę w Wielkim Namiocie ASP. Około 50 osób zmagało się z pytaniami o tematyce gitarowej. Walka była ostra, bo toczyła się o wyjątkową nagrodę – gitarę T.Burton, tą samą, na której grali w czasie lekcji Piotr i Robert. Obydwaj nauczyciele wystąpili w Wielkim Namiocie z popisami solowymi, przy czym Robert Kordylewski zaprezentował wraz z Andrzejem Kubiakiem i Leszkiem Paechem swoje Robert Kordylewski Fingerstyle Blues Trio.

Naszą uwagę zwróciła duża liczba gości z Niemiec. Grali na gitarach, kupowali płyty naszych nauczycieli. W tym roku żaden z nich nie wziął jednak udziału we frikolekcjach (a szkoda, na warsztatach fingerstyle w Berlinie, prowadzonych przez Roberta Kordylewskiego, pod znakiem T.Burton zgromadziło się ich wielu), ale nie ma się czemu dziwić – przeszkodą była zapewne bariera językowa. Może by tak pomyśleć o zorganizowaniu za rok choć części lekcji w języku angielskim?

Przez wszystkie dni Przystanku Woodstock gitarzyści mogli wziąć udział w szkole prowadzonej przez Piotra Bukartyka. Piotr nauczył kilku wybranych przez siebie gitarzystów grać utwór, który odegrali potem na Wielkiej Scenie Przystanku Woodstock. Jak co roku gitary T.Burton powędrowały na Wielką Scenę festiwalu, aby uwieńczyć odegraniem finałowego utworu pracę wszystkich uczestników ASP. Na gitarach swoje autografy złożyli muzycy woodstockowicze, którzy grali pod kierunkiem Piotra Bukartyka: on sam, Piotr Restecki, Robert Kordylewski, a na koniec podpisał się na nich Jurek Owsiak. Teraz instrumenty poczekają do zimy, do styczniowego finału WOŚP, kiedy to wezmą udział w aukcjach specjalnych. Szykujcie się do licytacji!

Pięknie dziękujemy Antkowi Chałupce za znakomite zdjęcia, więcej zdjęć z Woodstock 2010 znajdziecie na jego stronie www.21gram.pl.

Share