dobra gitara akustyczna 3/4Nasza mała T.Burton Princess jest śliczna i ma uroczy głos. Zwracają na nią uwagę dwie kategorie miłośników gitary: dzieciaki, bo im się podoba, że ona taka maleńka i dopasowana do ich małych rączek oraz doświadczeni, gitarowi wyjadacze którzy wiedzą, że takie maleństwa bywają wprost niezastąpione.

W zasadzie to wcale nie jest gitara dla dzieci. Sprzedajemy T.Burton Princess głównie dorosłym. Kupują je chętnie drobne kobiety lub mężczyźni szukający instrumentu poręcznego, nadającego się do zabrania go na wakacje lub… w delegację. Kupują ten instrument także osoby szukające instrumentu wygodnego, nie zagrażającego wystąpieniu problemów ortopedycznych pojawiających się, kiedy trzeba wyginać ramiona w nienaturalny sposób obejmując duże pudło gitary. W końcu przecież łokieć tenisisty lub chroniczny stan zapalny barku to schorzenia, które sa skutkiem takiego „wyginania”, one, niestety, dotykają gitarzystów nader często. Aby mimo tego nie rozstać się z gitarą zazwyczaj porzucają gitarę akustyczną na rzecz elektrycznej jako posiadającą cieńszy, łatwiejszy do objęcia korpus. Ale już nie muszą tego robić, teraz mogą grac na maleńkim akustyku T.Burton Princess! Ta gitara łatwo daje się objąć ramionami i można na niej grać całymi godzinami bez narażania na szwank swojego zdrowia.

gitara akustyczna dla początkujących

Senger by T.Burton

to gitara wykonywana tymi samymi rękami i tą samą technologią co okryty sławą T.Burton Greengo lecz o wiele tańsza!

sengerrr1

Możesz kupić Senger by T.Burton bez elektroniki lub wyposażoną w pickup magnetyczny lub pickup piezo renomowanej, koreańskiej firmy Artec. Ceny są niezwykle atrakcyjne a jeśli podczas zakupu wpiszesz kod rabatowy „2NxZN4” otrzymasz dodatkowy rabat 5%.

Gryf T.Burton Princess ma wygodny, nowoczesny profil

taki jak T.Burtony Greengo, Foresthill lub Forestriver. Nie sprawia wcale wrażenia gryfu dziecięcej gitary, jego szerokość jest identyczna jak szerokość gryfu typowej gitary akustycznej. Mogą na niej grać osoby nawet o niezbyt szczupłych palcach.

Dziecko także doskonale poradzi sobie z tym instrumentem. Jest wprost idealna jako pierwsza gitara osóbki siedmioletniej oferując jej znakomite warunki do rozwijania swojej muzykalności. Zamiast kupić dziecku niestrojącą, źle brzmiącą zabawkę, która może je na zawsze zniechęcić do muzykowania kup mu T.Burton Princess! Dasz dziecku do ręki instrument muzyczny, który zainspiruje je do nauki i pobudzi do rozwijania swoich muzyczne zainteresowań a do tego… ty wykorzystasz ją podczas wyjazdów z dzieckiem jako traveller guitar.

gitara akustyczna dla dziecka

Princess jest tylko nieco większa od powszechnie znanej Baby Taylor

oto specyfikacja T.Burton Princess:

  • menzura                                                                           584,0  mm
  • szerokość gryfu na wysokości siodełka                            43,5 mm
  • rozstaw strun na mostku                                                   55,5 mm
  • całkowita długość gitary                                                   900,0 mm
  • szerokość pudła w najszerszym miejscu                        335,0 mm
  • grubość pudła w najgrubszym miejscu (bez mostka)    95,0  mm

oraz próbka jej brzmienia.

Szczególnie dobrze takie małe gitary sprawdzają się na scenie

nagłośnione dobrym systemem wprost powalają na łopatki.

Nie chce się wierzyć, że gitara wyglądająca jak dziecięca zabawka może grać aż tak dobrze. Oto przekonujący dowód: Robert Kordylewski nagrał na podobnej gitarze (na Taylor Baby a więc jeszcze odrobinę mniejszej niż T.Burton Princess!) nagłośnionej pickupem M1 firmy L.R.Baggs całą swoją płytę „Świat na Zewnątrz”. Posłuchaj fragmentów tej  płyty.


Charakterystyczne cechy brzmienia małych gitar akustycznych

czyli wyrazistość i klarowność ich tonu są skutkiem wyeksponowania środkowej części pasma częstotliwości akustycznych. Na nagraniach tego nie można usłyszeć ale trzeba tobie wiedzieć, że gitary te są także nadspodziewanie głośne. Jest tak z tego samego powodu, środkowa część pasma częstotliwości akustycznych jest dla nas bowiem, z racji fizjologii ucha ludzkiego, najlepiej słyszalna.

Jeśli spodobała się tobie T.Burton Princess kupisz ją w naszym sklepie

dobry sklep muzyczny

Serdeczne zapraszam.

Grzegorz Kisielewski

Share