dobra gitara akustycznaŁukasz Wons lubi ciężką muzę, taką też zazwyczaj gra. Nikt by się nie spodziewał, że ten muzyk jest równie otwarty na inne muzyczne klimaty a tu proszę, nagrał u nas filmik ze swoją interpretacją Fly My To The Moon Barta Howarda! Ta piosenka wprowadzona do powszechnego obiegu przez Nat King Cole, Sarah Vaughan i Brendę Lee została potem wielkim przebojem dzięki interpretacji Franka Sinatry. Czy wiesz, że była pierwszą piosenką odtworzoną na księżycu? Tak, odtworzył ją ze swojego kaseciaka Buzz Aldrin po tym jak postawił nogę na naszym pięknym, naturalnym satelicie.

T.Burton Greengo, stosunkowo niedroga gitara, jest polecana przez nauczycieli muzyki i zawodowych muzyków. Spełnia wymogi stawiane przez profesjonalistów, doskonała na scenę ale także świetnie sprawdzi się jako twoja pierwsza gitara. Nie zawiedzie w czasie występu na scenie, nie sprawi trudności na początkowych etapach nauki. Więcej…

Wykorzystaliśmy okazję obecności Łukasza Wonsa w naszym studio do porównania brzmień T.Burton Queen w wersji W (Dreadnought) i J (Grand Auditorium). Jak słychać Dreadnought ma wyrównane, „gitarowo” dźwięczne brzmienie. Grand Auditorium brzmi inaczej, dźwięk tej gitary jest głębszy, wzbogacony o częstotliwości z zakresu 200 – 1000 Hz. Czynią one brzmienie pełniejszym lecz bez typowego dla sklejkowych gitar basowego „gulgotania”.

Czym jest owo „gulgotanie” taniej, sklejkowej gitary? Mam tu na myśli dominujące, zagłuszające wyrazistość brzmienia gitary akustycznej niskie tony. Na pierwszy rzut oka sprawiają one wrażenie pozytywne, prawie każdy początkujący gitarzysta stwierdza o takiej gitarze „ooo, super, ależ ona ma superackie basy!” ale po nabraniu doświadczenia i przy bliższym wsłuchaniu się okaże się, że niskie tony zagłuszają „stalowe” brzmienie strun wiolinowych. Lepiej słychać owe basy niż to co w gitarze akustycznej ważniejsze czyli krystalicznie brzmiące, wyraziste tony średnie i wysokie. Zwłaszcza dobrze słychać to basowe „gulgotanie” na scenie lub na nagraniach zrealizowanych w studio, niedobrej gitary której dasz radę posłuchać na żywo nie zaakceptujesz na nagraniu lub na koncercie live z użyciem scenicznego nagłośnienia.

A zresztą: najlepiej posłuchaj osobiście brzmienia T.Burton Queen i przekonaj się, że brzmi wyraziście, czytelnie i dźwięcznie niezależnie od tego czy jest to wersja W (Dreadnought) czy J (Grand Auditorium).

T.Burton Queen to piękna i stosunkowo niedroga gitara akustyczna w której zastosowaliśmy rozwiązania czyniące ją interesującym brzmieniowo instrumentem. Testującym ją użytkownikom trudno uwierzyć, że trzymają w rękach gitarę z laminatowym topem. Nie występuje charakterystyczne dla sklejkowych gitar akustycznych dudnienie nadmiernie eksponowanych basów. System wzmocnienia żeber oraz użyty rodzaj materiału dał w wyniku gitarę której brzmienie śmiało eksponuje środkową część pasma częstotliwości. Dało to efekt w postaci wyrazistości i donośności tonu zwiększonej w porównaniu z typową gitarą akustyczną z laminatu.

gitara na prezent

Gitary używane T.Burton
Każda gitara przeszła pełny przegląd u lutnika i jest w 100% sprawna. Zaletą używanych gitar (poza znacznie obniżoną ceną) jest już „rozegrane” drewno, cechujące się wydłużonym sustainem. Znajdziesz je tutaj!

Gitarę akustyczną T.Burton Queen kupisz w dobrym sklpeie muzycznym lub w naszym sklepie online.

bardzo dobra gitara akustycznaGitara akustyczna T.Burton Queen W C N w poznańskim Parku Mickiewicza

najlepsza gitara akustycznaGitara akustyczna T.Burton Queen – główka

gitara akustycznaGitara akustyczna T.Burton Queen – płyta spodnia

Share