Electro-Harmonix to niekwestionowany lider w dziedzinie budowy elektronicznych narzędzi brzmieniowych dla muzyków. Należy również do czołówki najbardziej aktywnych producentów, nieustannie bowiem zaskakuje świat rewolucyjnymi rozwiązaniami technicznymi i brzmieniami nie z tej ziemi.

Produkty ekipy Mike’a Matthewsa wydają się jednoczyć to, co trudne do połączenia – wysoką jakość dźwięku i prostotę obsługi. Nic więc dziwnego, że często są doceniane i nagradzane m.in. w prasie fachowej, także i w Polsce. Magazyn muzyków „TOP GUITAR” docenił właśnie prestiżowym wyróżnieniem „Efekt na Topie” kolejną nowość firmy Electro-Harmonix.

Voice Box, bo o nim mowa, został bowiem obwołany „genialną zabawką dla wszystkich grających i śpiewających muzyków bez względu na instrument, wiek i stopień zaawansowania”. Ten niewielki harmonizer dysponuje nadspodziewanie szerokimi możliwościami brzmieniowymi. Obdarzony przez twórców cyfrową inteligencją tworzy bardzo realistycznie brzmiące harmonie wokalne na podstawie tonacji akompaniamentu – do prawidłowego działania wymaga więc instrumentu. Oprócz sześciu podstawowych konfiguracji głosów dodatkowych Voice Box posiada dodatkowe, interesujące funkcje. Wśród nich jest specjalny tryb, w którym wokaliście towarzyszy drugi głos, ale tak zmodyfikowany, aby brzmieć jak śpiew innej osoby. Harmonizer potrafi również imitować gwizdanie, może też zamienić się w rewelacyjnie brzmiący, 256-pasmowy vocoder. Szeroką paletę możliwości uzupełniają przydatne funkcje – pogłos typu „room”, funkcja „Gender bender” modyfikująca tembr głosu tak, aby brzmiał bardziej męsko lub kobieco, oraz możliwość zapisania ustawień parametrów w pamięci urządzenia.

Test, zamieszczony w listopadowo-grudniowym numerze „Top Guitar”, potwierdza wszystkie najważniejsze zalety produktów EHX. „Nad jakością brzmienia produkowanego przez obiekt naszego testu nie ma sensu specjalnie się rozwodzić. Voice Box generuje bardzo dobrej jakości dźwięk zarówno na scenę, jak i do studia” – czytamy w artykule. Doceniono również łatwość obsługi, cechę tak ważną szczególnie dla użytkowników mniej profesjonalnych, którzy za sprawą dobrze przemyślanych rozwiązań mogą skorzystać z możliwości brzmieniowych na miarę wysokiej klasy sprzętu studyjnego: „Voice Box jest banalnie prosty w użyciu, choć na pierwszy rzut oka może wydać się nieco skomplikowany, ale gwarantuję, że kiedy raz załapiesz, Drogi Czytelniku, jak działa, to z pewnością pokochasz to urządzenie i zostanie ono z Tobą na długie lata radosnej współpracy”.

„Top Guitar” to opiniotwórczy magazyn skierowany do muzyków, skupiający wokół siebie grono najbardziej znanych w Polsce gitarzystów i basistów. W każdym numerze publikowanych jest ponad 20 testów różnorodnego sprzętu muzycznego. Redakcja przyznaje wyróżnienia tym produktom, które w swojej kategorii odznaczają się wyjątkowymi walorami brzmieniowymi, użytkowymi i są szczególnie godne polecenia. Jesteśmy więc bardzo dumni, że nowość firmy Electro-Harmonix wyszła z testu obronną ręką i otrzymała szereg pochwał.
Znakomite referencje wystawione przez „Top Guitar” potwierdzają wyniki sprzedaży Voice Box, lokujące go w gronie naszych bestsellerów roku 2009.

Share