wielka orkiestra świątecznej pomocyJak co roku, nasza firma postanowiła wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przekazując na aukcje charytatywne siedem gitar T.Burton.

Instrumenty posiadają autografy Jurka Owsiaka i znanych gitarzystów: Piotra Resteckiego, Jarosława Antończyka oraz Adama Palmy. Zapraszamy do licytacji!

Gitary wystawione na aukcjach są siedmioma spośród friko-szkolnych instrumentów które wykorzystane były weFrikolekcjach na Przystanku Woodstock 2011. Frikolekcje, które zgromadziły w tym roku 300 uczestników, to bezpłatne warsztaty, w trakcie których każdy może zmierzyć się trudną techniką gry fingerstyle pod okiem mistrzów. Gitary te także pomogły młodym muzykom postawić pierwsze kroki na profesjonalnej scenie.  To własnie na nich Zespół ASP wykonał pod kierunkiem Piotra Bukartyka finałową piosenkę na Wielkiej Scenie Przystanku. Relację z tego wydarzenia możecie przeczytać tutaj.

Piotr Restecki – pierwszy wykładowca Frikolekcji. Wykształcony klasycznie – przeszedł na gitarę akustyczną po czym całkowicie poświęcił się technice fingerstyle. Utalentowany gitarzysta młodej fali, znany szerszej publiczności między innymi dzięki programowi Must Be The Music i występom na T.Burton Fingerstyle Festival gdzie był jednym z jurorów.

Jarosław Antończyk – drugi z wykładowców Frikolekcji, bardzo młody i utalentowany gitarzysta. Uczestnik Acoustic Guitar Show oraz T.Burton Fingerstyle Festival na którym zajął drugie miejsce. Zasłynął przeprowadzeniem najdłuższej frikolekcji w historii Przystanku Woodstock, trwającej 5 godzin bez przerwy!

Adam Palma – ostatni z wykładowców Frikolekcji na XVII Przystanku Woodstock. Współpracował z większością polskich wykonawców muzyki rozrywkowej oraz z takimi osobistościami jak Tommy Emanuel, Joscho Stephan, Martin Taylor, Gary Potter, Richard Smith, Snake Davis, Chris de Burgh czy Hamish Stuart. Adam Palma miał okazję wystepować na CAAS w Nashville w 2009, 2010 i 2011 roku (najbardziej prestiżowym festiwalu fingerstyle na świecie).

Share