wzmacniacz instrumentalnyFirma Schertler to szwajcarski producent najwyższej jakości przetworników do niemal wszystkich instrumentów akustycznych oraz zupełnie wyjątkowych wzmacniaczy przeznaczonych do ich nagłaśniania. Twórcą sukcesu marki jest Stephan Schertler, muzyk i inżynier. Prowadząc swoja firmę Stephan Schertler jest bezwzględnie oddany temu co najważniejsze dla niego osobiście i dla każdego z zawodowych muzyków – jakości brzmienia i funkcjonalności sprzętu nagłaśniającego instrumenty.

Piece Schertlera słyną z doskonałej reprodukcji najdrobniejszych choćby niuansów brzmienia instrumentu za cenę niewygórowaną jak na tak wysoką klasę wzmacniaczy. Najmniejszy z nich można kupić za niewiele ponad 1,5 tysiąca złotych! Jest to Giulia Y, poręczna, mała skrzynka wypełniona wyszukaną elektroniką i wyposażona w znakomitej jakości głośnik. To urządzenie uwielbiane przez muzyków tak wymagających jakimi są skrzypkowie, ma dodatkowy kanał mikrofonowy więc lubią je akompaniujący sobie wokaliści. Choć wzmacniacz jest niewielkich rozmiarów to z mocą 50W jest zdumiewająco głośny.

Wzmacniacz dwukanałowy noszący imię David o mocy 100 W pozwoli już na nagłośnienie całkiem sporej sali. Jest także jak najbardziej odpowiedni dla akompaniującego sobie wokalisty.

Większe gabaryty wzmacniacza i większej średnicy głośnik niż w siostrzanej Giulii nadają brzmieniu wyraźnie bardziej naturalny ton, powiększona moc nie tylko pozwala na wypełnienie dźwiękiem większej sali ale także lepszą kontrolę nad jego jakością.

 

 

Jak wybrać wzmacniacz do gitary akustycznej?

Dowiedz się na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru wzmacniacza do gitary akustycznej.

Dowiedz się więcej…

Unico to większy i silniejszy brat Davida – ma moc 250 W oraz aż 8-calowy głośnik. 3 kanały wzmacniacza stwarzają większe możliwości nagłośnienia zespołu. Jesli zaakceptujesz powiększone gabaryty i ciężar to doświadczysz jasności i klarowności brzmienia oraz bez trudu nagłośnisz nim duży i hałaśliwy pub.

Wszystkie modele wzmacniaczy do gitar akustycznych współpracują ze wszystkimi mikrofonami i przetwornikami przeznaczonymi do nagłaśniania instrumentów akustycznych. Schertler oferuje ponadto dwie aktywne kolumny nagłośnieniowe, rozszerzające możliwości wzmacniaczy David i Unico. Są to 180-watowy model Side z 8-calowym głośnikiem oraz 200-watowy model Bass z 10-calowym głośnikiem niskotonowym. Korzystając ich wsparcia uniezależnisz się od nagłośnienia oferowanego przez klub w którym zechcesz wystąpić oraz od stopnia umiejętności posiadanych przez lokalnego akustyka.

 

Opisane wyżej modele wzmacniaczy Schertler oraz wiele innych znajdziecie w naszym sklepie internetowym!

 

Wzmacniacze do gitar elektroakustycznych

Mało ktro wie, że tak naprawdę pierwsze wzmacniacze do gitar elektroakustycznych, które przypominały te używane dziś, powstały dopiero w latach 80. A co było wcześniej?

Dowiedz się więcej…

 

 

Share